کد خبر:58571
پ
داروی کلیه
داریوش آرمان تاکید کرد

کاهش قیمت داروی بیماران پیوند کلیه

رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی از کاهش قیمت دو داروی بیماران پیوند کلیه خبر داد.

رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی از کاهش قیمت دو داروی بیماران پیوند کلیه خبر داد.

 

*** کاهش قیمت دو داروی بیماران پیوند کلیه

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی عنوان کرد: از طریق پیگیری‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قیمت دو داروی مهم نگه‌دارنده پیوند بیماران پیوند کلیه به نام‌های مایفورتیگ و سلسپj که برخی از شرکت‌های داروسازی قیمت آن‌ها را افزایش داده بودند، کاهش یافت.

داریوش آرمان اظهار داشت: از هفته جاری بیماران کلیوی می توانند این داروها را با قیمت قبلی تهیه و مصرف کنند.

آرمان ادامه داد: در پی افزایش قیمت ارز در کشور، پرداختی‌های دارویی این بیماران به بیش از ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان برای هر دوز دارویی مصرفی روزانه افزایش یافته و مشکلاتی را برای آن‌ها ایجاد کرده بود.

 

*** گیلان؛ قطب پیوند کلیه در کشور

 

رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی تصریح کرد: با توجه به اینکه استان گیلان از قطب های پیوند کلیه در کشور است، ولی اکنون ماهانه حدود یک پیوند کلیه از مرگ مغزی انجام می‌شود که آمار مطلوب نیست.

وی اضافه کرد: باید تمهیداتی اتخاذ شود هر چه زودتر پیوند کلیه در استان گیلان از فردی که دچار مرگ مغزی شده و فردی که زنده است، برای بیماران کلیوی انجام شود و از مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌خواهیم به این مسئله توجه جدی داشته باشند.

به گفته آرمان، اکنون ۷۰۰ بیمار مبتلا به نارسایی کلیه که در استان گیلان دیالیز می‌شوند، می‌توانند پیوند کلیه انجام دهند و در فهرست نوبت قرار گیرند.

*** اجرای طرح غربالگری قند و فشار خون

 

آرمان توضیح داد: در سفری که به استان گیلان داشتم متوجه شدم مراکز دیالیز این استان با مشکل دستگاه‌های دیالیز فرسوده مواجه است که وضعیت این دستگاه‌ها برای بیماران مطلوب نیست.

به گفته وی، از طریق رایزنی‌هایی که با مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام دادیم قرار شد دستگاه‌های جدید دیالیز در بیمارستان‌های دولتی این استان تجهیز شود.

آرمان خاطرنشان کرد: در مجموع ۳۲ هزار بیمار دیالیز و ۵۰ هزار بیمار نیازمند پیوند کلیه در کشور وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی اظهار کرد: از ۲۳ تا ۳۰ آبان همزمان با هفته حمایت از بیماران کلیوی، طرح غربال‌گری قند و فشار خون که از عوامل خطر مهم بیماری کلیه است، با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی در سراسر کشور انجام می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + پانزده =

کلید مقابل را فعال کنید