کد خبر:58412
پ
کلیسای سنت لازاروس

کلیسای سنت لازاروس از جاذبه‌های قبرس

کلیسای سنت لازاروس از جاذبه‌های لارناکا می‌باشد که یک کلیسای سنگی که مهم‌ترین آثار بیزانس در قبرس است و قدمت آن به اواخر قرن ۹ بر می‌گردد.

کلیسای سنت لازاروس از جاذبه‌های لارناکا می‌باشد که یک کلیسای سنگی که مهم‌ترین آثار بیزانس در قبرس است و قدمت آن به اواخر قرن ۹ بر می‌گردد.

 

*** کلیسای سنت لازاروس

 

به گزارش خبرگزاری سروش، یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های لارناکا کلیسای سنت لازاروس است، قدمت این کلیسای سنگی به بیش از ۱۰۰۰ سال قبل می‌گردد.

 

 

کلیسای سنت لازاروس، توسط لئوی ششم به خاطر انتقال بقایای سنت لازاروس به قسطنطنیه ساخته شد، در واقع این کلیسا یاد بودی برای آجیوس لازاروس یکی از پیروان عیسی مسیح است.

 

 

کلیسای سنت لازاروس سنگ کاری‌های جذابی دارد که با غروب خورشید در هنگام غروب رنگ گرم جذابی پیدا می‌کند برای همین خیلی‌ها دوست دارند در هنگام غروب به دیدن این کلیسا بروند، البته به غیر از نور طلایی خورشید در شب قسمت‌های مختلف پر از نورهای طلایی می‌شود. 

 

 

کنده کاری‌های روی کلیسای سنت لازاروس، جذاب است و در هر گوشه‌ای می‌توانید عکس‌های به یاد ماندنی و کارت پستالی بیندازید، این کلیسای سنگی که در مرکز لارناکا قرار گرفته بدون شک یکی از مهم‌ترین بناهای به جای مانده از زمان بیزانس است. 

 

 

کلیسای سنت لازاروس از نظر معماری زیر بنای مربعی شکل و گنبدهای جذاب دارد و داخل کلیسا از یک شبستان مرکزی، دو راهرو و سه گنبد تشکیل شده است، در طول قرن‌های ۱۵ و ۱۶ یک دالان گوتیک به دیواره‌ی جنوبی کلیسا اضافه شد.

 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در این دالان کتیبه‌های یونانی، لاتین و فرانسوی زیادی به چشم می‌خورد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − شش =

کلید مقابل را فعال کنید