کد خبر:58821
پ
آذری جهرمی
آذری جهرمی مطرح کرد

توسعه همکاری‌های بین‌المللی در بخش مخابرات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از توسعه همکاری‌های دوجانبه و جلب حمایت کشورها از ایران در اجلاس جهانی اتحادیه جهانی مخابرات خبر داد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از توسعه همکاری‌های دوجانبه و جلب حمایت کشورها از ایران در اجلاس جهانی اتحادیه جهانی مخابرات خبر داد.

*** وزیر ارتباطات در اجلاس اتحادیه جهانی مخابرات حاضر شد

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از بازگشت از اجلاس اتحادیه جهانی مخابرات که در دوبی (امارات) برگزار شد، اظهار داشت:

خبرهای خوبی از این اجلاس در راه است که به زودی اعلام می‌شود.

آذری جهرمی از دیدار و مذاکره با دبیران کل اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) و جامعه مخابراتی آسیا، اقیانوسیه (APT)، وزیران ارتباطات کشورهای همسایه و همچنین وزرا و هیات‌هایی از آسیای جنوب شرقی و کشورهای آفریقایی خبر داد.

وی در ادامه گفت: توسعه همکاری‌های دوجانبه و جلب حمایت کشورها از ایران در مجامع بین‌المللی از محورهای عمده مذاکرات با اعضای اتحادیه و جامعه مخابراتی آسیا و اقیانوسیه بود.

 

*** جایگاه اتحادیه و وظایف آن

 

اتحادیه بین‌المللی‌ مخابرات (ITU) به عنوان یک سازمان بی‌طرف و بین‌المللی با هدف هماهنگی فعالیت‌های سازمان‌های دولتی و خصوصی در زمینه خدمات و شبکه‌های مخابراتی و توسعه فناوری، مسئولیت تدوین مقررات، استانداردسازی، هماهنگی و توسعه مخابراتی در سطح بین‌المللی را به عهده دارد. 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ۱۰ آبان برای شرکت در اجلاس اتحادیه جهانی‌‌مخابرات در دوبی به امارات متحده عربی سفر کرده بود.

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − یک =

کلید مقابل را فعال کنید