کد خبر:58778
پ
کاشانی پور
دیرکل دفتر آموزش و پژوهش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تاکید کرد

ایستادگی ملت در برابر استکبار

مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قدرتمندی نظام ایران را ناشی از ایستادگی ملت در برابر استکبار در چهار دهه گذشته اعلام کرد.

مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قدرتمندی نظام ایران را ناشی از ایستادگی ملت در برابر استکبار در چهار دهه گذشته اعلام کرد.

 

***سه واقعه مهم در تاریخ مبارزاتی و  ایستادگی ملت ایران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در راهپیمایی ۱۳ آبان در سمنان، آزادگی مردم و ایستادگی ملت ایران در برابر استکبار را سرمشق ملت‌های آزاده دانست و افزود: تا پیش از انقلاب، مسئولان کشور ما با نظر امریکا و قدرت‌های جهانی انتخاب می‌شدند.

حسین کاشانی پور با اشاره به پیشینه وقایع ۱۳ آبان در تاریخ مبارزاتی و ایستادگی ملت ایران خاطرنشان کرد: سه واقعه تاریخی این یوم الله را برای مردم ایران رقم زدند.

مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به تقارن سه رویداد تاریخی در این روز طی سال های مبارزه مردم کشورمان اشاره کرد و افزود:

تبعید حضرت امام(ره) در اعتراض به کاپیتولاسیون در ۱۳ آبان ۴۳، به خاک و خون کشیدن دانش‌آموزان در مقابل دانشگاه تهران و تسخیر لانه جاسوسی به دست دانشجویان پیرو خط امام در سال ۵۸ سه اتفاق مهم این روز تاریخی هستند.

وی با بیان اینکه در سال ۵۸ و در حالی که کمتر از یک سال از پیروزی انقلاب گذشته بود دانشجویان خط امام سیلی محکمی بر گوش استکبار نواختند افزود:

وقتی انقلابیون دیدند که هر اتفاقی که می‌افتد امریکا و شیطان بزرگ پشت آن است لانه جاسوسی را تسخیر کردند.

وی به چاپ ده‌ها کتاب از اسناد به دست‌آمده از سفارت امریکا اشاره کرد و گفت: با انتشار این کتاب‌ها مردم ایران و جهان متوجه شدند که آن‌جا لانه جاسوسی بوده و نه یک مرکز دیپلماسی.

 

*** تلاش استکبار برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی

 

کاشانی پور با اشاره به  ایستادگی ملت ایران در برابر استکباردر چهل سال اخیر، افزود:

استکبار در این چهار دهه یک لحظه نیز از لطمه زدن به انقلاب اسلامی غافل نبوده و همه توان خود را برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی به کار گرفته است.

مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه ۱۳ آبان روز تبلور خشم ملت ما بر علیه امریکا است، گفت:

امریکا تا پیش از ۱۳ آبان ۵۸ در جهان دارای هیمنه و ابهتی بود اما دانشجویان پیرو خط امام این هیمنه را شکستند.

وی با بیان اینکه زندانی شدن ۴۴۴ روزه جاسوسان امریکا، این کشور را در جهان تحقیر کرد اضافه کرد: این اتفاق اقتدار ملت ایران و انقلاب را به جهانیان نشان داد.

وی با بیان اینکه به اعتراف همسر شاه ، ایران در زمان شاه اجازه انتخاب مسوولان خود را هم نداشت اضافه کرد:

همسر شاه اعتراف کرد که شاه برای انتخاب نخست وزیر کشور هم باید از سفارت امریکا و انگلیس اجازه می‌گرفت.

 

*** مهم‌ترین پیام انقلاب اسلامی ایران

 

کاشانی‌پور مهمترین پیام انقلاب مردم ایران را ایستادگی ملت در برابر استکبار برشمرد و گفت: امروز ایران اسلامی سرمشق ملت‌های آزاده است.

وی بر لزوم عدم تسلیم شدن در مقابل استکبار تاکید کرد و افزود: اگر در مقابل امریکا سر خم کنیم هزینه‌های ما هزار برابر خواهد شد لذا بهترین راه، همچنان ایستادگی در مقابل استکبار جهانی است.

مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه امریکایی‌ها از مذاکره به عنوان یک ابزار استفاده می کنند ادامه داد: امریکایی‌ها حتی حق حیات ملت‌ها را از آن خود می‌دانند.

وی با بیان اینکه امریکایی‌ها عهدشکن هستند افزود: امریکا عهدشکن است و این عهدشکنی دموکرات و جمهوری خواه نمی‌شناسد.

کاشانی پور با بیان اینکه امریکایی‌ها گذشته از عهدشکنی‌های امروز صدها بار پیمان خود با سرخ‌پوستان را زیرپا گذاشتند افزود:

امریکایی‌ها فقط خود را دیده و در پی منافع خود هستند و به همین دلیل است که در این چهار دهه انواع جنگ‌ها از جنگ سخت و نیابتی توسط صدام تا جنگ اقتصادی، فرهنگی و سایبری و روانی را بر علیه ملت ما به راه انداختند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بر لزوم پرهیز از بازی‌های جناحی برای مقابله با امریکا تاکید کرد و گفت: همه باید متحد و منسجم در مقابل استکبار بایستیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هشت =

کلید مقابل را فعال کنید