کد خبر:58889
پ
۱۳ آبان-min

بازتاب راهپیمایی ۱۳ آبان در رسانه‌های بین‌المللی

مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان ۹۷ در تهران هم‌زمان با سایر استان‌ها مقابل لانه جاسوسی آغاز شد که بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های بین‌المللی داشت.

مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان ۹۷ در تهران هم‌زمان با سایر استان‌ها مقابل لانه جاسوسی آغاز شد که بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های بین‌المللی داشت.

 

*** بازتاب مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان ۹۷

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان ۹۷ در تهران هم‌زمان با سایر استان‌ها صبح امروز مقابل لانه جاسوسی آغاز شد و راهپیمایی‌کنندگان در بیانیه این مراسم تاکید کردند که آمریکا این بار هم سیلی محکم دیگری از ملت ایران خواهد خورد. این رویداد در رسانه‌های بین‌المللی بازتاب قابل توجهی داشته است.

 

*** گزارش خبرگزاری‌های خارجی درباره مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان ۹۷ در تهران

 

خبرگزاری آسوشیتدپرس درباره مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان ۹۷ در تهران گزارش داد: هزاران ایرانی در آستانه اعمال تحریم‌ها علیه این کشور، روز یک‌شنبه (امروز) به مناسبت سالروز تسخیر سفارت آمریکا در تهران در سال ۱۹۷۹ به خیابان آمدند.

این خبرگزاری در ادامه گزارش داد که شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی هم در پایتخت و هم در سایر شهرهای ایران شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سردادند.

 

*** پوشش گسترده راهپیمایی ۱۳ آبان ۹۷ توسط خبرگزاری رویترز

 

همچنین خبرگزاری رویترز در گزارشی به پوشش گسترده راهپیمایی ۱۳ آبان ۹۷ پرداخت و نوشت: ایرانی‌ها امروز با سردادن شعار مرگ بر آمریکا به خیابان آمدند تا یادبود تسخیر سفارت واشنگتن در تهران را برگزار کنند.

شرکت‌کنندگان و دانش‌آموزان در این رویداد پرچم آمریکا و تصاویر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را مقابل ساختمانی که زمانی سفارت و محل استقرار هیئت آمریکایی در ایران بود، به آتش کشیدند.

 

*** رویترز و گزارش راهپیمایی ۱۳ آبان ۹۷

 

رویترز در ادامه گزارش راهپیمایی ۱۳ آبان ۹۷ داد: راهپیمایی‌ها در ایران همواره با شعار مرگ بر آمریکا همراه بوده است اما دشمنی میان تهران و واشنگتن این بار به‌ویژه پس از تصمیم رئیس جمهور ترامپ برای خروج از توافق هسته‌ای و بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران قوی‌تر از هر زمان دیگری است.

این خبرگزاری انگلیسی همچنین به انتشار بخش‌هایی از سخنان سردار جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب پرداخت که گفت: آمریکا یک جنگ اقتصادی و روانی را به‌عنوان آخرین حربه خود به راه انداخته است اما نقشه‌های آمریکا و برنامه‌های آن برای تحریم با ادامه مقاومت و ایستادگی ما شکست خواهد خورد.

خبرگزاری شینهوا درباره مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان ۹۷ گزارش داد: هزاران ایرانی روز یک‌شنبه با در دست داشتن پلاکاردهایی که روی آن شعار مرگ بر آمریکا نوشته شده بود به خیابان آمدند و در مقابل سفارت سابق آمریکا در تهران تجمع کردند.

شرکت‌کنندگان در این تجمع که تقریبا همزمان با بازگشت تحریم‌های واشنگتن علیه تهران برگزار شد علیه آمریکا و متحدان منطقه‌ای‌اش شامل اسرائیل و عربستان سعودی شعار سردادند.

روزنامه واشنگتن پست نیز ضمن پوشش اخبار برگزاری مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان در گزارشی نوشت: ایرانی‌ها هر ساله به مناسبت سالروز تسخیر سفارت واشنگتن در تهران به عنوان ضربه‌ای به آمریکا به خیابان می‌آیند و علیه این کشور شعار می‌دهند. تسخیر سفارت در پی سقوط آخرین شاه پهلوی در سال ۱۹۷۹ در ایران روی داد که مورد حمایت آمریکا بود.

روزنامه نیویورک تایمز، عرب نیوز، شبکه‌های تلویزیونی یورو نیوز و ای‌بی‌سی نیوز و پایگاه خبری یواس نیوز، ایندیا تایمز، شبکه آی۲۴ رژیم صهیونیست، خبرگزاری صهیونیستی جوئیش پرس و روزنامه اورشلیم پست از جمله دیگر رسانه‌هایی بودند که اخبار مربوط به راهپیمایی روز ملی مبارزه با استکبار را پوشش گسترده دادند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول