کد خبر:58711
پ
راهیان نور دانش آموزی
معاون فعالیت‌های گروهی و اردویی سازمان بسیج دانش‌آموزی خبر داد

قرعه کشی اسامی شرکت‌کنندگان اردوی راهیان نور

معاون فعالیت‌های گروهی و اردویی سازمان بسیج دانش‌آموزی از قرعه کشی اسامی شرکت‌کنندگان اردوی راهیان نور جهت استقبال زیاد دانش‌آموزان خبر داد.

معاون فعالیت‌های گروهی و اردویی سازمان بسیج دانش‌آموزی از قرعه کشی اسامی شرکت‌کنندگان اردوی راهیان نور جهت استقبال زیاد دانش‌آموزان خبر داد.

 

*** اعزام اختیاری دانش‌آموزان به اردوی راهیان نور

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون فعالیت‌های گروهی و اردویی سازمان بسیج دانش‌آموزی شروع اعزام اختیاری دانش آموزان به اردوی راهیان نور را ۱۲ آبان اعلام کرد و افزود: 

۸ آبان‌ماه یادآور دلاورمردی حماسه‌سازان دفاع مقدس است و دانش‌آموزانی که در کنار کم‌سن‌بودن کارهای بزرگی رقم زدند.

مجتبی ندافیان افزود: بسیج دانش‌آموزی چند سالی است که نگاه تحولی را مد نظر قرار داده و دانش‌آموز‌محوری با رویکرد تربیتی و جهت‌گیری انقلابی سرلوحه ماست. در سال‌های گذشته مسئولان بسیج دانش‌آموزی، معلمان بودند اما با نگاه دانش‌آموزمحوری و تمرین مسئولیت‌پذیری در دوره متوسطه، دانش‌آموزان عهده‌دار مسئولیت بسیج دانش‌آموزی در مدارس شدند.

ندافیان گفت: تابستان امسال ۱۷ هزار نفر از دانش‌آموزان بسیجی آموزش تشکیلاتی و بصیرتی دیدند تا از مهر در مدارس با کمک مدیر و معلم مسئولیت‌هایی که بر عهده آنها قرار گرفته، انجام دهند.

 

*** قرعه کشی اسامی شرکت‌کنندگان اردوی راهیان نور

 

معاون فعالیت‌های گروهی و اردویی سازمان بسیج دانش‌آموزی با اشاره به این که شعار امسال سازمان بسیج دانش‌آموزی، دانش‌آموز انقلابی و مدرسه انقلابی است، افزود:

سه برنامه را به صورت ویژه دنبال می‌کنیم از جمله اردوهای جهادی و سازندگی و اردوهای راهیان نور است که ۱۵ مهر امسال افتتاحیه اردوی راهیان نور را از شهر نجف‌آباد داشتیم. در این شهرستان یک مدرسه حدود ۲۴۰ شهید در دوران انقلاب تقدیم کرده است البته اردوی راهیان نور کاملاً اختیاری است و به دلیل محدودیت منابع به برخی مدارس یک اتوبوس سهمیه می‌دهیم اما چون استقبال دانش‌آموزان زیاد است مجبور به قرعه‌کشی می‌شویم.

ندافیان  خاطرنشان کرد: از ۱۵ مهر تا آخر مهر دانش آموزان دختر به مناطق عملیاتی غرب و پسران به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند که به دلیل پیاده‌روی اربعین اردوها متوقف شد و از ۱۲ آبان مرحله دوم اردوها را آغاز کردیم که دختران به جنوب و پسران به غرب و شمال غرب کشور اعزام می‌شوند تا با آرمان‌های شهدا بیعت کنند.

 

*** نقش مهم دانش‌آموزان بسیجی

 

معاون فعالیت‌های گروهی و اردویی سازمان بسیج دانش‌آموزی با اشاره به استقبال زیاد دانش‌آموزان از اردوی راهیان نور گفت:

شهید فهمیده یک اسوه و الگو برای دانش‌آموزان است و البته همانند او در دوران مقدس کم نبودند مانند شهید نظیف که در سن ۱۱ سالگی به شهادت رسید، تلاش می‌کنیم تا در تولیدات خود دانش‌آموزان را با سبک زندگی شهدا آشنا کنیم.

وی ادامه داد: دانش‌آموزان بسیجی قرار است در مدرسه نقش‌های مهمی را ایفا کنند. بنابراین شرط معدل برای ما بسیار مهم است و دانش‌آموزانی که درسشان خوب است باید عهده‌دار مسئولیت شوند، از نخبگان دانش‌آموزی در هر شهر پنج پسر و پنج دختر در حوزه‌های بسیج دانش‌آموزی سازماندهی شده و استعداد آنها کشف و به مرحله استانی معرفی می‌شوند.

 

ندافیان ادامه داد: در سطح استان نخبگان بسیج دانش‌آموزی دور هم جمع شده و مسائل را پیگیری می‌کنند و در درون خود هیأت‌ رئیسه را تعیین می‌کنند که به مسائل و مطالبات استان و مشکلات دانش‌آموزان می‌پردازند.

۵ نفری که از هر استان انتخاب می‌شوند در اجلاسیه کشوری دور هم حضور می‌یابند و در مجموع ۳۲۰ نفر دانش‌آموز پسر و دختر بسیجی هستند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون فعالیت‌های گروهی و اردویی سازمان بسیج دانش‌آموزی گفت:

دانش‌آموزان نخبه بسیجی کادری برای آینده انقلاب هستند و آنها به عنوان رویش‌های انقلاب قابلیت این را دارند که ارکان نظام را به دست بگیرند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید