کد خبر:59100
پ
توئیتی ظریف

واکنش ظریف به اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران

وزیر امور خارجه کشورمان در توئیتی در برابر اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران توسط ترامپ، واکنش نشان داد.

وزیر امور خارجه کشورمان در توئیتی در برابر اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران توسط ترامپ، واکنش نشان داد.

 

*** واکنش ظریف به اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران در توییتی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر امور خارجه کشور در واکنشی به اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران در توئیتی نوشت:

«امروز آمریکا با اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران که مردم عادی را هدف قرار می‌دهد، از دادگاه عالی و شورای امنیت سازمان ملل سرپیچی کرد. اما زورگویی آمریکا نتیجه معکوس داشته است، آن هم نه تنها به این علت که برجام اهمیت دارد، بلکه به این خاطر که جهان نمی‌تواند به ترامپ و شرکایش اجازه دهد که نظم جهانی را برهم بزنند. آمریکا – و نه ایران – منزوی شده است.»

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا همزمان با خروج از برجام گفت که تحریم‌ها علیه ایران را بازمی‌گرداند.

در روزهای اخیر نیز مقامات این کشور بارها تاکید کرده‌اند که بخش دوم این تحریم‌ها در موعد مقرر، یعنی پنجم نوامبر اعمال خواهد شد.

واشنگتن همچنین با ارائه جزئیاتی جدید درباره این تحریم‌ها اعلام کرده است که قصد دارد نام ۷۰۰ نهاد و شخص ایرانی را در فهرست سیاه تحریم‌های خود قرار دهد.

 

*** حمایت شرکت‌های اروپایی از ایران

 

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران شامگاه جمعه ساعاتی پس از اظهارات مقام‌های آمریکایی درباره بازگشت تحریم‌ها علیه ایران با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و همچنین وزرای امورخارجه آلمان، سوئد و دانمارک تلفنی گفت‌وگو کرد.

همچنین دیگر طرف‌های برجام، شامل اتحادیه اروپا، فرانسه، آلمان و انگلیس نیز با صدور یک بیانیه مشترک از بازگشت تحریم‌ها علیه ایران «عمیقا» ابراز تاسف و تاکید کردند که این کشورها و اتحادیه اروپا از شرکت‌هایی که تبادلات تجاری‌ قانونی با ایران دارند حمایت می‌کنند.

در بخش دیگری از این بیانیه هدف اتحادیه اروپا حمایت از فعالان اقتصادی عنوان شده که تحت قوانین و مقررات اروپا و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد با ایران تجارت می‌کنند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیران امورخارجه اروپایی همچنین بر تعهد خود برای همکاری و به‌ویژه حفظ راه‌های ارتباط مالی با ایران و تضمین ادامه صادرات نفت و گاز ایران تاکید کردند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 12 =

کلید مقابل را فعال کنید