کد خبر:59592
پ
اوپک
یک نماینده اوپک خواستار شد

کاهش فوری یک میلیون بشکه تولید نفت عربستان و روسیه

یک نماینده اوپک خواستار کاهش فوری یک میلیون بشکه تولید نفت عربستان و روسیه شد.

یک نماینده اوپک خواستار کاهش فوری یک میلیون بشکه تولید نفت عربستان و روسیه شد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، یک نماینده اوپک به پلاتس گفت: عربستان سعودی و روسیه که در ماه‌های اخیر تولیدشان را افزایش داده‌اند، عامل کاهش ۱۵ دلاری قیمت نفت هستند و باید تولید نفت شان را فورا حداقل یک میلیون بشکه در روز کاهش دهند.

 

*** درخواست از عربستان و روسیه برای کاهش تولید نفت

 

این نماینده اوپک که مایل نبود نامش فاش شود، به پلاتس گفت: این دو کشور که بزرگترین تولیدکنندگان ائتلاف اوپک و غیراوپک هستند، باید ۱۵ دلار در هر بشکه ضرری که تحمیل کرده‌اند را جبران کنند.

این اظهارات در شرایطی مطرح شده است که طبق گزارش خبرگزاری تاس، گویا عربستان سعودی و روسیه سرگرم مذاکره برای کاهش تولید نفت در سال ۲۰۱۹ هستند.

نفت برنت ۱۷.۴ درصد و نفت وست تگزاس اینترمدیت ۱۹.۷ درصد از رکورد قیمت بالایی که در اوایل اکتبر به ثبت رسانده بودند، کاهش پیدا کرده‌اند.

کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک و غیراوپک که ریاست آن در دست عربستان و روسیه است، روز یکشنبه برای ارزیابی وضعیت بازار، در ابوظبی دیدار خواهند کرد.

نشست بعدی اوپک ششم دسامبر در وین برگزار می شود.

 

*** موافقت عربستان و روسیه برای کاهش تولید نفت

 

این گروه در ۲۳ ژوئن موافقت کرده بودند تولید نفت شان را مجموعا یک میلیون بشکه در روز از سطح تولید ماه مه، افزایش دهند و با جبران افت تولید نفت برخی از کشورها، نرخ پایبندی به توافق کاهش تولید نفت  را به ۱۰۰ درصد بازگردانند.

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان ماه گذشته اعلام کرده بود این کشور حدود ۱۰.۷ میلیون بشکه در روز نفت تولید می‌کند که تقریبا ۷۰۰ هزار بشکه در روز بالاتر از سطح تولید ماه مه است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، روسیه نیز روز جمعه اعلام کرد:

تولید نفت این کشور به ۱۱.۴۱ میلیون بشکه در روز رسیده که حدود ۴۴۰ هزار بشکه در روز نسبت به سطح تولید ماه مه افزایش یافته است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
کلیدواژه : کاهش تولید نفت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 9 =

کلید مقابل را فعال کنید