کد خبر:59585
پ
پیروزی دموکرات‌ها

پیروزی دموکرات‌ها به ایران ضربه خواهد زد

بعد از پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات میان دوره‌ای، هدف اصلی تحریم‌های وارد بر ایران تحت فشار قرار دادن رهبری ایران اعلام شد.

بعد از پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات میان دوره‌ای، هدف اصلی تحریم‌های وارد بر ایران تحت فشار قرار دادن رهبری ایران اعلام شد.

 

*** تاثیر پیروزی دموکرات‌ها

 

به گزارش خبرگزاری سروش، با توجه به تاریخچه بین دو کشور، شکست نمایندگان جمهوریخواه‌ و پیروزی دموکرات‌ها احتمال ضرر رساندن به جمهوری اسلامی را خواهد داشت.

با در نظر گرفتن شرایط، می‌توان گفت اگر جمهوریخواه‌ها قدرت را در دست بگیرند بیشتر به نفع ایران خواهد بود و ایران از آن‌ها حمایت خواهد کرد.

بدلیل نحوه ساختار دولت آمریکا، معاونت اجرایی این دولت در سیاست خارجی خود مختارتر از سیاست‌های داخلی عمل می‌کند.

به منظور خنثی کردن از فلج شدن داخلی کشور، ترامپ دوباره توجه خود را به امور خارجی، مخصوصا ایران جلب کرده است.

از زمان انتخابات ۲۰۱۶، ترامپ اشتیاق بی‌همتایی در مواجه شدن با ایران و ایجاد اختلال و بی ثبات کردن فعالیت‌های کشورمان نشان داده است.

ترامپ گفت: ایران از پولی که از توافق هسته‌ای گرفته است نه تنها برای بالا بردن استانداردهای زندگی در ایران بکار نرفته‌ است بلکه برای ارتش صرف شده‌ است که عامل اصلی اغتشاش و نابودی این رژیم است.

 

*** پیروزی دموکرات‌ها و حضور آن‌ها در دولت

 

در حالی که اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا، توافق هسته‌ای بین ایران و آمریکا را وسیله‌ای برای بهبود روابط بین دو کشور می‌دانست، ترامپ این موضوع را تنها باعث زیادشدن آشوب از سوی ایران و در نتیجه مانعی برای روابط خوب بین ایران و جهان می‌داند.

ایران می‌داند که ترامپ دوست نیست و از این رو افراد ایرانی مستقر در آمریکا برای تبلیغات خود از شعار «متنظر کنار رفتن ترامپ هسنیم» استفاده می‌کنند.

در صورتی که ترامپ در دور دوم انتخابات پیروز نشود ریاست وی در ژانویه سال ۲۰۲۱ به پایان خواهد رسید.

این در حالی است که تهران و متحدان وی شکست جمهوریخواه‌ها را حاکی از شکست ترامپ برای دوره بعدی ریاست جمهوری می‌دانند و مدارکی نیز نشان از مرتبط بودن این دو موضوع موجود می‌باشد.

 

*** پیروزی دموکرات‌ها و مخالفت با ترامپ

 

بر خلاف دو سال گذشته که دولت ترامپ همراه وی تمام قدرت را در دست داشتند با پیروزی دموکرات‌ها که زیر نظر ترامپ نیستند در صورت بوجود آمدن مشکل ترامپ به راحتی می‌تواند تقصیرها را از گردن خود برداشته و جلوه بهتری در جامعه برای خود ایجاد کند.

این مسئله به محبوبیت و حفظ ظاهر وی بسیار کمک خواهد کرد.

همچنین انتخاب نشدن رئیس جمهوری برای دوره دوم در آمریکا با وجود رشد اقتصادی زیاد این کشور اتفاقی کمیاب است.

اگر این روند به همین گونه ادامه پیدا کند، احتمال انتخاب شدن ترامپ زیاد است اما با پیروزی دموکرات‌ها و کنترل دولت برای مدت طولانی و حتی بعد از ریاست جمهوری ترامپ، مشکلاتی را برای انتخاب مجدد وی به وجود خواهد آورد.

 

*** پیروزی دموکرات‌ها و تاثیرات آن بر ایران

 

این امر نشان می‌دهد که استراتژی ایران برای منتظر ماندن رفتن ترامپ به جای ۲ سال باید به مدت ۶ سال افزایش یابد که سوالی را درباره دوام آوردن این کشور در مقابل نحریم‌ها بوجود می‌آورد.

بهترین حالت برای ایران، ماندن جمهوریخواه‌ها در راس قدرت تا سال ۲۰۲۰ بود که باعث می‌شد شانس انتخاب ترامپ برای دوره بعد ریاست جمهوری کاهش پیدا کند و ترامپ بیشتر وقت خود را صرف امور داخلی کند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، پیروزی دموکرات‌ها برخلاف میل رژیم ایران است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید