کد خبر:60388
پ
ظریف و پمپئو

واکنش بی‌شرمانه پمپئو به توئیت محمدجواد ظریف

وزیر امورخارجه آمریکا به توئیت محمدجواد ظریف در خصوص هدف تحریم‌های آمریکا علیه ایران واکنش نشان داد.

وزیر امورخارجه آمریکا به توئیت محمدجواد ظریف در خصوص هدف تحریم‌های آمریکا علیه ایران واکنش نشان داد.

 

*** اظهارات زننده پمپئو به توئیت محمدجواد ظریف

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر امورخارجه آمریکا با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود به گزارش اخیر نشریه نیوزویک و توئیت محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه ایران در این رابطه واکنش نشان داد.

نیوزویک در گزارش روز جمعه خود اظهارات پمپئو را منتشر کرده بود که در یک مصاحبه گفته بود اگر رهبران ایران می‌خواهند که مردم این کشور غذا داشته باشند، باید یک تصمیم بگیرد.

پمپئو در پیام امروز خود این گزارش نیوزویک را ساختگی توصیف کرد و در اظهاراتی زننده نوشت: شرم بر نیوزویک که به ظریف کمک کرد تا دروغ‌پراکنی کند. حقیقت این است که آمریکا هرگز غذا و دارو را تحریم نکرده و چنین کاری نمی‌کند. این کالاها و تراکنش‌های مالی مرتبط با نیازهای بشردوستانه از تحریم‌ها مستثنی هستند.

 

*** واکنش ظریف در خصوص هدف تحریم‌های آمریکا علیه ایران

 

محمدجواد ظریف در واکنش به گزارش نیوزویک در پیامی توئیتری این صحبت‌های مایک پمپئو را «جنایت علیه بشریت» خواند.

توئیت محمدجواد ظریف در خصوص هدف تحریم‌های آمریکا علیه ایران به شرح زیر است: ما فراموش نخواهیم کرد. وزیر امور خارجه مایک پمپئو در اقدامی از روی استیصال برای اعمال هوا و هوس‌های آمریکایی علیه ایران، به‌طور آشکار مردم ایران را تهدید به گرسنگی دادن، که یک جنایت علیه بشریت است، می‌کند. وی نیز همانند پیشینیانش خواهد فهمید که علی‌رغم تلاش‌های آمریکا، ایران نه‌ تنها بدون قربانی کردن تمامیتش دوام خواهد آورد، بلکه پیشرفت نیز خواهد کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس جمهور آمریکا از روز پنجم نوامبر (۱۴ آبان‌ماه) بخش دوم تحریم‌های خود علیه ایران را اعمال کرد که حوزه نفت، بانکداری و کشتیرانی را هدف قرار می‌دهد. واشنگتن ادعا کرده است کالاهای مرتبط با نیازهای بشر دوستانه شامل این تحریم‌ها نمی‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + هفده =

کلید مقابل را فعال کنید