کد خبر:63765
پ
اتومبیل
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

آیا حمل اتومبیل بوسیله جرثقیل توسط پلیس مجاز است یا خیر؟

اگر قبل از حمل یا در حینِ حملِ اتومبیل بوسیله جرثقیل، مالکِ آن حاضر شود و تقاضای تحویل خودرو را داشته باشد، آیا مامور پلیس حق دارد خودرو را به پارکینگ منتقل کند؟

اگر قبل از حمل یا در حینِ حملِ اتومبیل بوسیله جرثقیل، مالکِ آن حاضر شود و تقاضای تحویل خودرو را داشته باشد، آیا مامور پلیس حق دارد خودرو را به پارکینگ منتقل کند؟

 

*** حمل اتومبیل بوسیله جرثقیل توسط پلیس

 

به گزارش خبرگزاری سروش، همواره میان شهروندان این سوال مطرح بوده است که آیا، اگر قبل از حمل یا در حینِ حملِ اتومبیل بوسیله جرثقیل، مالکِ آن حاضر شود و تقاضای تحویل خودرو را داشته باشد، آیا مامور پلیس حق دارد خودرو را به پارکینگ منتقل کند؟

 

*** تبصره ۲ ماده ۱۳  قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی

 

مطابق تبصره ۲ ماده ۱۳  قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، اگر قبل از حمل یا در حینِ حملِ اتومبیل بوسیله جرثقیل، مالکِ آن حاضر شود و تقاضای تحویل خودرو را کند ، مامورین مکلفند ( تاکید می‌شود مکلفند ) فقط جریمه کنند و نمی‌توانند خودرو را با خود ببرند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در صورت عدمِ پذیرشِ مامور به او گوشزد کنید چنین حقی ندارد و عملش خلاف قانون و قابل تعقیب است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 14 =

کلید مقابل را فعال کنید