کد خبر:63620
پ
عراقچی
معاون سیاسی وزیر امور خارجه:

اروپا باید منافع اقتصادی ایران را از برجام تضمین کند

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان بر تضمین ساز و کارهای لازم برای تامین منافع اقتصادی ایران در برجام از سوی اروپا و سایر کشورهای متعهد به برجام تاکید کرد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان بر تضمین ساز و کارهای لازم برای تامین منافع اقتصادی ایران در برجام از سوی اروپا و سایر کشورهای متعهد به برجام تاکید کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون سیاسی وزیر امور خارجه در بروکسل با «برونو واندر پلویم» قاﺋم مقام وزارت امور خارجه بلژیک دیدار و در خصوص اهم مساﺋل مربوط به روابط دوجانبه و همکاری‌های بین المللی دو کشور گفتگو کرد.

در این دیدار، قاﺋم مقام وزارت خارجه بلژیک بر تعهد مداوم این کشور و سایر کشورهای اروپایی بر دفاع از برجام، و اعتبار آن تاکید کرد و این توافق را برای صلح و امنیت بین المللی بسیار مهم دانست.

 

*** تلاش برای حفظ برجام

 

وی گفت: ما در حال تلاش برای حفظ برجام، هستیم و معتقدیم به رغم خروج آمریکا، این توافق بایستی با صبر و درایت لازم حفظ شود چون هیچ جایگزینی برای برجام وجود ندارد و بر همین اساس امیدوارم بزودی ساز و کار ویژه را ایجاد کنیم.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان نیز در این دیدار تاکید کرد:

پیرو افزایش فشارهای غیر قانونی آمریکا و از بین رفتن توازن میان تعهدات و منافع جمهوری اسلامی ایران، عدم تحقق تعهدات اروپا و سایر طرف‌ها برای مقابله با فشارها، نگرانی‌ها را نسبت به آینده برجام افزایش داده است.

اروپا و سایر کشورهای متعهد به برجام، باید بتوانند هر چه زودتر ساز و کارهای لازم برای تامین منافع اقتصادی ایران از برجام را تضمین کنند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید