کد خبر:63842
پ
بازرسی خودرو
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

آیا بازرسی خودرو بدون کسب مجوز از مقام قضایی مجاز است؟

ماده ۵۶ قانون آیین دادرسی کیفری مشخص کرده است بازرسی خودرو بدون کسب مجوز از مقام قضایی چگونه مجاز خواهد بود.

ماده ۵۶ قانون آیین دادرسی کیفری مشخص کرده است بازرسی خودرو بدون کسب مجوز از مقام قضایی چگونه مجاز خواهد بود.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، طبق ماده ۵۶ قانون آیین دادرسی کیفری، بازرسی اشیا از جمله اتومبیل، در جرایمی که مشهود نیست، فقط باید با اجازه موردی قاضی صورت بگیرد.

در همین راستا دیوان عدالت اداری، بخشنامه شماره ١ / ١٧٩ / ٠١ / ۴٠٢ مورخ ١١/ ۴ / ٧٩ ناجا که تفتیش و بازرسی خودرو را علی الاطلاق در جرایم غیرمشهود بدون کسب مجوز از مقام قضایی مجاز دانسته را ابطال نموده است.

 

*** شرط تفتیش و بازرسی خودرو

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در نتیجه می‌توان گفت: تا زمانی که جرم مشهودی رخ ندهد بسیج یا نیروی انتظامی حق بازرسی داخل اتومبیل را ندارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − هفت =

کلید مقابل را فعال کنید