کد خبر:64282
پ
چوبینه
مدیرعامل شرکت شهر سالم خبر داد

جلوگیری از خروج ۳ میلیارد دلار با درمان بیماران از طریق سلول‌های بنیادی

مدیرعامل شرکت شهر سالم در پنجمین کنگره بین‌المللی خون از صرفه‌جویی سه میلیارد دلاری با درمان شش هزار بیمار از طریق سلول‌های بنیادی در کشور خبر داد.

مدیرعامل شرکت شهر سالم در پنجمین کنگره بین‌المللی خون از صرفه‌جویی سه میلیارد دلاری با درمان شش هزار بیمار از طریق سلول‌های بنیادی در کشور خبر داد.

 

*** سومین کنگره سالانه پرستاری پیوند سلول‌های بنیادی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران به نمایندگی از پیروز حناچی، شهردار تهران، در پنجمین کنگره بین‌المللی، هشتمین کنگره کشوری و سومین کنگره سالانه پرستاری پیوند سلول‌های بنیادی ، سخنرانی و تراز کشور جمهوری اسلامی ایران را در طب سلول‌های بنیادی معرفی کرد.

حمید چوبینه، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن ابلاغ پیام و تبریک شهردار تهران به حاضرین در این کنگره به مناسبت برگزاری این کنگره و راه اندازی پژوهشگاه هماتولوژی، انکولوژی و پیوند سلول‌های بنیادی در بیمارستان تخصصی شریعتی تهران گفت:

بیمارستان شریعتی فقط به تنهایی قریب به ۴۰ درصد از پیوندهای مورد نیاز بیماران کشور را عهده‌دار است و بیش از۷۰ نوع پیوند از طریق سلول‌های بنیادی در این مرکز درمانی انجام می‌گیرد.

 

*** جایگاه و تراز علمی ایران در علوم پزشکی

 

چوبینه به جایگاه و تراز علمی ایران در علوم پزشکی اشاره و یادآور شد: دانشگاه و حوزه پزشکی ایران، قرنهاست که پیشتاز علم نوین پزشکی در جهان است و اینرا، هم ارزیابی‌های علمی نشان می دهد و هم اساتید برجسته علوم پزشکی دنیا، اعتراف می‌کنند.

به گفته وی، اساتید و دانشمندان ایرانی تحقیق و طبابت در حوزه سلول‌های بنیادی را تقریبا همزمان و همپای کشورهای پیشرفته آغاز کردند، اما با وجود تحریم‌ها و محدودیت‌های فراوان، در حال حاضر در بسیاری از بخش ها و موضوعات در خصوص درمان از طریق سلول‌های بنیادی ، از بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان پیشی گرفته‌ایم که این موضوع مرهون تلاش‌ها و مطالعات اساتید بنام و شایسته ایرانی است.

چوبینه با بیان اینکه می‌بایست خدمات و همت پزشکان ایرانی را ارج نهاد، تاکید کرد: پزشکان ایرانی با خدمات‌رسانی مناسب‌شان، حتی در اقتصاد کشور نقش به سزایی دارند و در دوران تحریم توانسته‌اند، برای کشور ارزآور باشند و هم از خروج ارز جلوگیری نمایند.

 

*** پنجمین کنگره بین‌المللی پرستاری پیوند سلول‌های بنیادی

 

نماینده شهردار تهران در پنجمین کنگره بین‌المللی پرستاری پیوند سلول‌های بنیادی گفت: پزشکان و اساتید مطرح آمریکایی در حوزه سلول‌های بنیادی آشنایی کامل با متخصصین و اساتید کشور ایران در این حوزه دارند و چنانچه بیماری از ایران به آنها مراجعه نماید، آنها اساتید ایرانی چون پروفسور قوام‌زاده و استاد کامران مقدم را به عنوان پزشکان برتری که می بایست به ایشان مراجعه شود، معرفی می‌نمایند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، همچنین به درمان ۶ هزار بیمار ایرانی که از طریق سلول‌های بنیادی فقط در بیمارستان شریعتی درمان شده‌اند و هزینه درمان آنها به ازای هر نفر در کشورهای خارجی بالغ بر ۵۰۰ هزار دلار می‌بود اشاره کرد و گفت: با درمان این بیماران توسط اساتید برجسته ایرانی از خروج حداقل ۳ میلیارد دلار جلوگیری به عمل آمده است.

 

*** تعامل خوب شهرداری تهران با دانشگاه‌های تهران

 


به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرعامل شرکت شهر سالم به تعامل خوب شهرداری تهران با دانشگاه‌های تهران اشاره کرد و گفت:

شهرداری تهران حامی و پیشگام مسائل بهداشت و سلامت شهری است و سلامت و جان شهروندان برایش در اولویت است و اطمینان داریم؛ با حضور حناچی شهردار تهران که خود از اساتید بنام دانشگاه تهران به شمار می‌آیند، روند همکاری شهرداری تهران با مجموعه دانشگاه‌های تهران رو به بهبود و توسعه خواهد شد و وجود ۱۸ مرکز بهداشتی درمانی شرکت شهر سالم در سطح شهر تهران نیز، بیانگر این نوع نگاه و رویکرد می‌باشد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + هفده =

کلید مقابل را فعال کنید