کد خبر:64495
پ
تحریم

آمریکا خواستار تحریم‌های اروپا علیه ایران شد

در ادامه رویکرد خصمانه واشنگتن در قبال ایران، رئیس گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا خواستار تحریم‌های اروپا علیه ایران شد.

در ادامه رویکرد خصمانه واشنگتن در قبال ایران، رئیس گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا خواستار تحریم‌های اروپا علیه ایران شد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، آمریکا پس از آنکه مایک پمپئو، وزیر امورخارجه این کشور روز شنبه ادعا کرد ایران به تازگی یک موشک بالستیک آزمایش کرده است، از اتحادیه اروپا خواسته است تا تحریم‌های خود علیه ایران را اعمال کند.

 

*** اعمال تحریم‌های اروپا علیه ایران

 

برایان هوک، رئیس گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا درباره اعمال تحریم‌های اروپا علیه ایران گفت: ما خواهان آن هستیم که اتحادیه اروپا تحریم‌هایی را اعمال کند که برنامه موشکی ایران را هدف قرار می‌دهد.

هوک که به همراه پمپئو در مسیر پرواز به بروکسل قرار داشت، به خبرنگاران گفت:

شورای امنیت سازمان ملل در طول ۱۲ سال گذشته برای اینکه به ایران بگوید دست از آزمایش و توسعه موشک‌های بالستیک خود بردارد، اتفاق نظر داشته است.

وی همچنین درباره اعمال تحریم‌های اروپا علیه ایران گفت: تحریم‌های حداکثری دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا علیه ایران زمانی بیشتر موثر خواهد بود که از سوی سایر کشورها نیز مورد پشتیبانی قرار گیرد.

 

*** ایران؛ تهدیدی جدی و فزاینده

 

این مقام آمریکایی در ادامه درباره اعمال تحریم‌های اروپا علیه ایران مدعی شد: خطر ایران تهدیدی جدی و فزاینده است و کشورهای جهان از جمله اتحادیه اروپا باید تمام تلاش خود را به کار گیرند تا از برنامه‌های موشکی ایران جلوگیری کنند.

 

*** برنامه‌های موشکی ایران تهدیدی برای منطقه خاورمیانه

 

هوک با این ادعای بی‌اساس و خصمانه که دفاعی بودن برنامه‌های موشکی ایران تهدیدی برای منطقه خاورمیانه است، مدعی شد که این اقدام نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل است.

 

*** موشک بالستیک میان‌برد توسط ایران

 

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز شنبه (۱۰ آذرماه) در پیامی توئیتری در راستای تحریم‌های اروپا علیه ایران ، نسبت به افزایش آزمایش‌های موشکی و همچنین تسلیحات موشکی ایران هشدار داده و مدعی شده بود:

ایران به تازگی یک موشک بالستیک میان‌برد را آزمایش کرده که قابلیت حمل کلاهک‌های چندگانه را دارد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر امور خارجه آمریکا قرار است روز سه‌شنبه (امروز) در حاشیه اجلاس وزرای امور خارجه کشورهای عضو ناتو در بروکسل با نمایندگان کشورهای عضو اتحادیه اروپا دیدار کند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید