کد خبر:64639
پ
علی لاریجانی
رئیس مجلس در پاسخ به اخطار حاجی‌دلیگانی تاکید کرد

موافقت رهبر انقلاب با بررسی لایحه CFT در مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی از موافقت رهبر انقلاب اسلامی با بررسی لایحه CFT در مجلس خبر داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی از موافقت رهبر انقلاب اسلامی با بررسی لایحه CFT در مجلس خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر در جریان بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT)‌ در جلسه علنی امروز چهارشنبه،۱۴ آذر ۱۳۹۷، گفت:

آقای حاجی دلیگانی بحث‌های شما مربوط به زمان بررسی لایحه CFT است.

اکنون ما در حال بررسی ایرادات شورای نگهبان هستیم که باید در این باره اخطار دهید.

 

***  توقف دو ماهه بررسی لایحه CFT

 

علی لاریجانی افزود: بنده آخرین بار درباره‌ صحبت‌های این‌چنینی پاسخ دادم. بعد از بیانات رهبری درباره‌ کنوانسیون‌ها ما بررسی لایحه CFT را دو ماه متوقف کردیم به کمیسیون هم گفتیم که کاری نکنید تا تکلیف مشخص شود.

منتها بعد از آن دستگاه‌های مختلف مستمرا نامه نگاری کردند. نمونه آن وزارت‌خانه‌های اقتصاد و خارجه و بانک مرکزی است مبنی بر این که ما در آستانه تحریم مضاعف هستیم.

 

*** انعکاس نظرات به رهبر انقلاب

 

رئیس مجلس افزود: این نظرات به رهبر انقلاب منعکس شد با این مضمون که با توجه به صحبت‌های شما تدبیر چیست؟ ایشان عنوان کردند بیانات‌شان مربوط به کنوانسیون‌ها به صورت عام و نه مشخصا این کنوانسیون‌ است.

لذا مخالفتی با بررسی لایحه CFT در مجلس نداشته و سیر قانونی باید طی شود. این آخرین دستور رهبری معظم است.

لاریجانی ادامه داد: ما مطابق این موضوع بررسی کردیم و همان موقع مخالف و موافق‌ها صحبت کردند. الان اگر اخطاری دارید باید در مورد نحوه کار کمیسیون امنیت ملی برای حل مشکل شورای نگهبان بیان کنید.

حاجی دلیگانی در اخطار خود با استناد به اصل ۱۱۰ گفت: در ابتدا لازم است از رئیس مجلس تشکر کنم که در روز گذشته بعد از فرمایشات رهبری درباره‌ قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان به آقای جلالی دستور رسیدگی داد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، نماینده شاهین شهر در پایان درباره بررسی لایحه CFT خاطرنشان کرد:

سوال ما این است که چطور این روند درباره‌ CFT نشد یعنی آن زمانی که رهبری صحبت‌هایی پیرامون معاهدات و کنوانسیون‌های بین‌المللی مطرح کردند، شما چطور آن موقع این دستور را ندادید

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 1 =

کلید مقابل را فعال کنید