کد خبر:64791
پ
رئیس مجلس
رئیس مجلس در دیدار با رئیس مجلس ملی پاکستان:

دولت پاکستان برای آزادسازی گروگان‌های ایرانی اقدام کند

رئیس مجلس با بیان اینکه جریان‌های تروریستی باعث آسیب به کشورهای منطقه شده‌اند، خواستار اقدام دولت پاکستان در راستای آزادسازی گروگان‌های ایرانی شد.

رئیس مجلس با بیان اینکه جریان‌های تروریستی باعث آسیب به کشورهای منطقه شده‌اند، خواستار اقدام دولت پاکستان در راستای آزادسازی گروگان‌های ایرانی شد.

 

*** مبارزه با تروریسم

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس مجلس شورای اسلامی عصر جمعه، ۱۶ آذر ماه با اسد قیصر، رئیس مجلس ملی پاکستان که به منظور حضور در دومین کنفرانس رؤسای مجالس ۶ کشور آسیایی برای مبارزه با تروریسم به تهران سفر کرده است، دیدار و گفت و گو کرد.

علی لاریجانی در این دیدار ضمن تبریک به اسد قیصر که اخیرا به عنوان رئیس مجلس ملی پاکستان انتخاب شده است، گفت:

امیدواریم همکاری‌های پارلمانی و توسعه‌ای دو کشور افزایش یابد.

وی در ادامه با تاکید بر آزادسازی گروگان‌های ایرانی و با بیان اینکه پاکستان و ایران کشورهای دوست، همسایه و هم سرنوشت هستند، گفت:

شما پایه‌گذار این اجلاس بودید که کار مهمی است و باید پیگیری شود تا ضمن افزایش همکاری‌ها در حوزه مبارزه با تروریسم، روابط اقتصادی میان کشورها نیز افزایش یابد.

 

*** افزایش روابط در حوزه گردشگری

 

لاریجانی در ادامه با تاکید بر آزادسازی گروگان‌های ایرانی و ضرورت افزایش روابط در حوزه گردشگری زیارتی و سیاحتی، خاطرنشان کرد:

لازم است سطح روابط تجاری نیز افزایش یافته و در حوزه‌هایی که ظرفیت‌های خوبی در آنها وجود دارد میان دو کشور تفاهم نامه امضا شده و به مرحله اجرا در آید.

 

*** آزادسازی گروگان‌های ایرانی

 

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه جریان‌های تروریستی باعث آسیب به کشورهای منطقه شده است که باید با آنها مقابله کرد، اظهار داشت:

امیدواریم هرچه سریع‌تر با همکاری دولت پاکستان، سایر گروگان‌های ایرانی در دست تروریست‌ها، به ایران باز گردند.

 

*** ریشه‌کن شدن تروریسم

 

رئیس مجلس ملی پاکستان با تاکید بر آزادسازی گروگان‌های ایرانی نیز در این دیدار ضمن تشکر از میزبانی جمهوری اسلامی و ابراز تأسف از حادثه تروریستی اخیر در چابهار که منجر به شهادت چند تن از ایرانیان شد، گفت:

ایران و پاکستان کشورهای دوست، برادر و مسلمان هستند و ما به روابط خود با این کشور افتخار می‌کنیم.

رئیس مجلس ملی پاکستان در ادامه با تأکید بر اینکه سیاست‌های دو طرف باید در راستای افزایش روابط دو پارلمان باشد، عنوان کرد:

گروه‌های دوستی مجلس ملی پاکستان تشکیل و سیاست‌های جدید پایه ریزی شده از این رو این آمادگی وجود دارد تا در آینده نزدیک گفتگوهای پارلمانی آغاز شود.

وی با تاکید بر آزادسازی گروگان‌های ایرانی ادامه داد: امیدواریم امسال نیز در این کنفرانس بتوانیم در راستای حذف تروریسم و افزایش روابط تجاری میان ۶ کشور حاضر در این اجلاس گام برداریم.

 

*** افزایش روابط ملت‌های دو کشور

 

قیصر در ادامه بر ضرورت افزایش روابط ملت‌های دو کشور نیز تأکید و بیان کرد: پاکستان خواستار ریشه کن شدن تروریسم است از این رو لازم است همکاری‌ها در زمینه مبارزه با این پدیده شوم افزایش یابد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس مجلس ملی پاکستان در پایان با تأکید بر آزادسازی گروگان‌های ایرانی و افزایش روابط تجاری میان دو کشور خاطرنشان ساخت:

تلاش داریم روابط تجاری خود با ایران را گسترش داده و در این زمینه قصد داریم از ظرفیت های این اجلاس نیز برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید