کد خبر:64883
پ
علی لاریجانی ۲-min
رئیس مجلس در اختتامیه کنفرانس روسای مجالس:

بیشتر جریان‌های تروریستی از آسیا هستند

رئیس مجلس شورای اسلامی در اختتامیه کنفرانس روسای مجالس بر شکل‌گیری و رشد بیشتر جریان‌های تروریستی از آسیا خبر داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در اختتامیه کنفرانس روسای مجالس بر شکل‌گیری و رشد بیشتر جریان‌های تروریستی از آسیا خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس مجلس شورای اسلامی در اختتامیه دومین کنفرانس روسای مجالس شش کشور برای مقابله با تروریسم، اظهار داشت:

شاید به ذهن بسیاری از افراد خطور کرده باشد که چرا برای ما چند کشور اهمیت دارد که روی این موضوع حیاتی یعنی مبارزه با تروریسم تأکید کنیم.

 

*** حضور جریان‌های تروریستی در آسیا

 

علی لاریجانی افزود: در این سه دهه اخیر شاهد بیشترین جنگ‌ها در دنیا و حضور جریان‌های تروریستی در آسیا بوده‌ایم که جنگ عراق، سوریه و افغانستان موید این مسئله است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اکثر جریان‌های تروریستی هم از آسیا هستند، تصریح کرد:

سوال این است که آیا آسیا ماده مستعده‌ای برای این مسئله داشته است یا اینکه عوامل بیرونی در این مسئله دخیل بوده‌اند؟

علی لاریجانی با اشاره به حضور جریان‌های تروریستی در آسیا گفت: قطعاً این جنگ‌ها و حضور جریان‌های تروریستی در منطقه مربوط به خود آسیا نیست و مسئله‌ای بیرونی است و برخی مقامات آمریکا نیز به ضرس قاطع گفته‌اند که داعش و دیگر جریان‌های تروریستی تروریستی و جنگ‌ها در منطقه را آنها  به وجود آورده‌اند.

 

*** قرن آینده، قرن آسیا

 

وی با اشاره به حضور جریان‌های تروریستی در آسیا و با تأکید بر اینکه کشورهایی چون آمریکا از انجام چنین جنگ‌هایی در منطقه ما هدف دارند، چرا که قرن آینده قرن آسیا است، یادآور شد:

در آسیا منظومه کاملی برای پرش وجود دارد به طوری که کشوری چون چین از لحاظ تجاری بسیار موفق است و روسیه هم در زمینه‌های مختلف چون ثبات در منطقه نقش آفرینی ایجاد کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور جریان‌های تروریستی در آسیا گفت: همچنین پاکستان نیروی انسانی وسیعی دارد و دیگر کشورها چون ایران، ترکیه، چین و افغانستان هم ظرفیت قابل توجهی هستند که غرب به آنان توجه می کند.

وی افزود: در واقع دغدغه آنان این است که چنین پرشی در آسیا وجود نداشته باشد و با ایجاد جنگ و پرورش گروه‌های تروریستی در منطقه ما به دنبال فرسایش آسیا هستند.

 

*** مهمترین مباحث مطرح شده در کنفرانس روسای مجالس شش کشور

 

لاریجانی با اشاره به مهمترین مباحث مطرح شده در این کنفرانس اظهار داشت: رئیس جمهور ترکیه به خوبی تأکید کرد که تروریسم، ابزار دست امپریالیست‌ها است و رئیس پارلمان چین هم در مخالفت با یکجانبه گرایی سخن گفت که کاملاً حرف مبنایی و درستی بود چرا که دنیا تاب این یکجانبه گرایی را ندارد و مقامات آمریکا هم این ظرفیت را ندارند که برای همه دنیا تعیین تکلیف کنند.

 

*** ترکیه، میزبان اجلاس بعدی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به حضور جریان‌های تروریستی در آسیا و اینکه رئیس دومای روسیه بر ضرورت دیالوگ پارلمانی موثر در سازمان همکاری شانگهای تأکید کرد، گفت:

اجلاس خوبی برگزار شد و اجلاس بعدی در ترکیه برگزار می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 9 =

کلید مقابل را فعال کنید