کد خبر:64815
پ
لاریجانی
رئیس مجلس در دیدار با رئیس دومای روسیه:

نشست آستانه نمونه بارز همکاری کشورها جهت حل مسأله سوریه بود

رئیس مجلس شورای اسلامی نشست آستانه را یکی از نمونه‌های بارز همکاری میان کشورها برای حل بحران در منطقه و به ویژه کشور سوریه دانست.

رئیس مجلس شورای اسلامی نشست آستانه را یکی از نمونه‌های بارز همکاری میان کشورها برای حل بحران در منطقه و به ویژه کشور سوریه دانست.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس مجلس شورای اسلامی جمعه شب با ویاچسلاو والودین رئیس دومای روسیه که به منظور شرکت در دومین کنفرانس رؤسای مجالس ۶ کشور آسیایی پیرامون مبارزه با تروریسم در ایران حضور یافته است، دیدار و گفت و گو کرد.

علی لاریجانی در این دیدار با اشاره به نشست آستانه خطاب به رئیس دومای روسیه گفت: ملاقات‌های مکرر با شما نشان از عمق همکاری و دوستی دو کشور و اراده برای گسترش روابط دارد.

 

*** نشست آستانه ، نمونه‌ بارز همکاری میان کشورها

 

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه مدل‌های همکاری به وجود آمده در منطقه قابل اقتباس برای سایر مسائل است، عنوان کرد:

نشست آستانه یکی از نمونه‌های بارز همکاری میان کشورها برای حل بحرانی در منطقه است که ابتکار خوبی جهت حل مسأله سوریه بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست آستانه در پایان خاطرنشان کرد: ایران با استفاده از ظرفیت‌های داخل برای مقابله با تحریم‌ها آماده است.

 

*** ایران و روسیه تبدیل به ید واحد در برابر تحریم‌های آمریکا شده‌اند

 

ویاچسلاو والودین، رئیس دومای روسیه نیز در این دیدار با اشاره به نشست آستانه ،  ضمن تشکر از میزبانی جمهوری اسلامی، گفت: این چهارمین دیدار ما در سال جاری است که نشان از اراده دو کشور برای تقویت روابط دارد.

رئیس دومای روسیه در ادامه با بیان اینکه رؤسای جمهور روسیه و ایران دستورات مؤثری برای توسعه روابط دو کشور صادر کرده‌اند، اظهار داشت:

دومای روسیه نیز در این خصوص اقدام به قانونگذاری‌های لازم خواهد کرد و در این راستا سازوکارهایی ایجاد کرده‌ایم تا گفتگوهای بین پارلمانی نیز گسترش یابد.

 

*** شراکت راهبردی میان ایران و روسیه

 

وی در ادامه با تأکید بر اینکه صرفا برخی چالش‌های مشترک باعث قرابت روسیه و ایران نشده است، یادآور شد:

معتقدیم شراکت راهبردی میان ایران و روسیه برای منافع مشترک دو طرف نیاز است.

والودین در ادامه با اشاره به نشست آستانه و با ابراز آگاهی از چالش‌هایی که جمهوری اسلامی به واسطه تحریم‌های آمریکا با آن مواجه است، عنوان کرد:

تحریم‌ها ما را بیش از پیش به یکدیگر نزدیک کرده و امروز تبدیل به یک ید واحد در برابر آنها شده و سیاست واحدی را در این حوزه دنبال می‌کنیم.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس دومای روسیه در پایان با اشاره به نشست آستانه و با ابراز امیدواری از اثربخش بودن کنفرانس پیش رو، خاطرنشان کرد:

توسعه روابط منطقه‌ای و بین‌المللی در این اجلاس مورد بحث قرار می‌گیرد و لازم است شرایط برای توسعه هر چه بیشتر روابط میان ۶ کشور بررسی شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید