کد خبر:65157
پ
وزارت بهداشت
رئیس سازمان غذا و دارو اعلام کرد

اولویت‌های وزارت بهداشت در حوزه دارو

رئیس سازمان غذا و دارو اولویت‌های وزارت بهداشت را در حوزه دارو مشخص کرد.

رئیس سازمان غذا و دارو اولویت‌های وزارت بهداشت را در حوزه دارو مشخص کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرکل امور غذایی و آشامیدنی و آرایشی سازمان غذا و دارو در سفر به شیراز با رئیس و اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز دیدار کرده و با دستاوردهای این دانشگاه در حوزه تامین دارو و تجهیزات دارویی آشنا شد.

غلامرضا اصغری در این دیدار با تقدیر از تلاش‌های انجام شده وزارت بهداشت و بیان اینکه این اقدامات می‌تواند به عنوان الگو به سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی معرفی شود، افزود: تاثیر این اقدامات در تحول نظام سلامت دیده می‌شود.

 

*** اقدامات وزارت بهداشت در حوزه دارو

 

وی حمایت از شرکت‌های دارویی زنجیره دارو و همچنین تامین منابع ارزی در این حوزه را از اقدامات وزارت بهداشت معرفی کرد و از اختصاص ۳٫۵ میلیارد دلار به این حوزه خبر داد.

رئیس سازمان غذا و دارو، تامین دارو و منابع مالی و همچنین تقویت بیمه‌ها برای پرداخت مطالبات دانشگاه‌ها و زنجیره نقدینگی و تولید دارو را از اولویت‌های بخش دارو در وزارت بهداشت برشمرد.

در ادامه این نشست، علی بهادر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز کاهش هزینه‌ها را اولویت مهم این دانشگاه عنوان کرد که با کمک بررسی وضعیت موجود و مدیریت کارآمد هزینه‌ها در بخش‌های مختلف بهداشتی، درمانی و دارویی وزارت بهداشت در حال انجام است.

 

*** اهمیت استان فارس برای توسعه خدمات رسانی

 

بهادر با اشاره به مراجعه مردم استان‌های همجوار به فارس برای دریافت خدمات سلامت، بر اهمیت حمایت از این استان برای توسعه خدمات رسانی تاکید کرد.

عبدالخالق کشاورزی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست با اشاره به تلاش‌های انجام گرفته وزارت بهداشت برای ثمربخشی طرح تحول نظام سلامت در عرصه خدمات دارویی فارس، از پیگیری این موضوع در نشست‌های سیاستگذاری ستاد تحول سلامت دانشگاه خبر داد که تاکنون ۲۵ نشست از این ستاد برگزار شده و ۳۱۰ مصوبه به همراه داشته است.

وی با اعلام آمار کاهش ۳۵ درصدی تعداد آزمایش‌ها در استان، بر اساس آمار مهرماه امسال نسبت به سال گذشته، این امر را تلاشی در این راستا برشمرد.

 

*** معرفی سامانه کنترل داروهای پرهزینه

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن معرفی سامانه کنترل داروهای پرهزینه برای اعلام ماهانه داروهای پرهزینه از سوی بیمارستان‌های دانشگاه و صرفه جویی ۱۲٫۵ میلیارد ریالی در مورد آنتی بیوتیک‌های پرهزینه طی ماه‌های تیر تا آبان در ۳۰ بیمارستان استان، از برگزاری هر دو هفته یک بار نشست‌های ستاد توزیع دارو با شرکت‌های توزیع دارو، برگزاری نشست‌های مشترک با تامین کنندگان و تولیدکنندگان اقلام پرمصرف تجهیزات پزشکی، تشکیل نشست‌های ماهانه کمیته حمایت از تولیدات داخل، رویت خدمات تصویربرداری و آزمایش‌های بیماران ارجاعی در بیمارستان مقصد، مداخله در اعمال جراحی گلوبال برای مدیریت دارو، لوازم مصرفی و تجهیزات پزشکی، اعلام تعداد آنتی بیوتیک مصرفی، بررسی مصرف میکروست‌ها و اجرای دستورالعمل فرآوری مجدد وسایل پزشکی در این دانشگاه خبر داد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + چهار =

کلید مقابل را فعال کنید