کد خبر:65555
پ
سازمان ملل

مجمع عمومی سازمان ملل متحد ایران را به نقض حقوق بشر متهم کرد

مجمع عمومی سازمان ملل متحد در قطعنامه‌ای که در ۲۶ آذر ماه ۱۳۹۶ به تصویب رساند ایران را به آن چه نقض حقوق بشر عنوان شده، متهم کرد.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد در قطعنامه‌ای که در ۲۶ آذر ماه ۱۳۹۶ به تصویب رساند ایران را به آن چه نقض حقوق بشر عنوان شده، متهم کرد.

 

*** آمار رأی موافق، مخالف و ممتنع

 

به گزارش خبرگزاری سروش، این قطعنامه با ۸۴ رأی موافق، ۳۰ رأی مخالف و ۶۷ رأی ممتنع در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به تصویب رسید.

 

*** کشور‌های مخالف

 

 افغانستان، ارمنستان، بلاروس، بولیوی، برونئی، کامبوج، بروندی، چین، کوبا، کره شمالی، اریتره، هند، اندونزی، ایران، عراق، قزاقستان، قزقیزستان، لبنان، نیکاراگوئه، عمان، پاکستان، روسیه، آفریقای جنوبی، صربستان، سوریه، ترکمنستان، ازبکستان، ونزوئلا، ویتنام و زیمبابوه کشورهایی بودند که در  مجمع عمومی سازمان ملل متحد با این قطعنامه مخالفت کردند.

 

*** واکنش‌ مقام‌های ایران در نشست کمیته سوم مجمع‌ عمومی سازمان ملل متحد

 

پیش از این  تصویب قطعنامه‌ای درباره وضعیت حقوق‌بشر ایران در نشست کمیته سوم مجمع‌ عمومی سازمان ملل متحد، با واکنش‌ مقام‌های ایران مواجه شد و آنچه که ازسوی آنها استفاده ابزاری از حقوق‌ بشر خوانده شده بود را مورد انتقاد قرار دادند.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان پس از تصویب این قطعنامه در این نهاد اعلام کرده بود که این قطعنامه بدون در نظر گرفتن واقعیات موجود ایران و مبتنی بر نگرشی گزینشی، تبعیض‌آمیز، غرض‌ ورزانه و با اهداف سیاسی تهیه و تصویب شده است.

 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین مجمع عمومی سازمان ملل متحد و کشورهای مختلف را به استفاده ابزاری از حقوق‌ بشر متهم کرد و در پایان افزود:

عملکرد اسرائیل، برخی کشورهای غربی و برخی کشورهای مرتجع منطقه باعث تضعیف اعتماد به جامعه بین‌المللی می‌شود.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید