کد خبر:65947
پ
ظریف ۱۱
وزیر امور خارجه ایران اعلام کرد

حمایت از فلسطین سیاست مبنایی جمهوری اسلامی ایران

وزیر امور خارجه ایران حمایت از فلسطین را یکی از سیاست های مبنایی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد.

وزیر امور خارجه ایران حمایت از فلسطین را یکی از سیاست‌های مبنایی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس و دیگر اعضای فراکسیون حماس در مجلس فلسطین صبح امروز ۲دی ماه ۱۳۹۷، با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و در خصوص آخرین تحولات فلسطین گفتگو کردند.

 

*** اتحاد حول محور حمایت از فلسطین

 

وزیر امور خارجه در دیدار با  محمود الزهار با بیان اینکه جهان‌ اسلام باید به رغم برخی اختلافات حول محور حمایت از فلسطین گردهم آیند تا جلوی سوء استفاده‌ها گرفته شود، افزود: متاسفانه امروز برخورد با مقاومت از درون جهان اسلام صورت می‌گیرد و این فشارها بر همه کشورها و جریانات اسلامی هم وجود دارد. 

ظریف تصریح کرد: حمایت از فلسطین یکی از سیاست‌های مبنایی جمهوری اسلامی است و امیدواریم برخی دولت‌های اسلامی که به حمایت صهیونیست‌ها و آمریکا  دل بسته‌اند به جهان اسلام بازگردند و بدانند صهیونیست‌ها دوست و شریک مطمئنی برای هیچکس نیستند.‌

 

***  اعلام انحلال مجلس فلسطین

 

وی با ابراز تاسف از اعلام انحلال مجلس فلسطین آنرا خلاف اصول دموکراتیک و موجب سوء استفاده صهیونیست‌ها برشمرد و بر ضرورت وحدت ملت فلسطین حول محور مقاومت تأکید کرد.

محمود الزهار نیز در این دیدار اظهار داشت: ایران از فلسطین حمایت حقیقی به عمل می‌آورد.

وی ابراز امیدواری کرد پروژه صهیونیسیم با مقاومت مردم فلسطین و حمایت جهان اسلام هر چه زودتر پایان یابد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس فراکسیون مقاومت در مجلس فلسطین با اشاره به اعلام انحلال مجلس فلسطین توسط محمود عباس، خاطر نشان کرد:

مجلس فلسطین بطور قانونی انتخاب شده و باید دوره خود را تمام کند. بر اساس قانون اساسی فلسطین مجلس تحت هیچ شرایطی حتی وضعیت اضطراری هم نمی‌تواند منحل شود و باید به کار خود پایان دهد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید