کد خبر:65995
پ
وزیر دفاع
وزیر دفاع عنوان کرد

استفاده موثر از آزمایشگاه‌های تحقیقاتی و ظرفیت‌های داخلی کشور

وزیر دفاع بر لزوم استفاده موثر از آزمایشگاه‌های تحقیقاتی و ظرفیت‌های داخلی کشور تأکید کرد.

 وزیر دفاع بر لزوم استفاده موثر از آزمایشگاه‌های تحقیقاتی و ظرفیت‌های داخلی کشور تأکید کرد.

 

*** ظرفیت بی‌نهایت بخش خصوصی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  امروزدوشنبه ۳ دی ماه ۱۳۹۷، در افتتاحیه نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار و ششمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، بر استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها و  آزمایشگاه‌های تحقیقاتی تأکید کرد و گفت:

از همه صنعتگران و تولیدکنندگان داخلی خواهش می‌کنم از ظرفیت دانشگاه‌ها و بخش‌های پژوهشی و خصوصی استفاده کنند.

بخش خصوصی دریای بیکران و ظرفیت بی‌نهایت است. ان شاء الله بتوانیم از بخش خصوصی به خوبی استفاده کنیم.

 

*** آزمایشگاههای تحقیقاتی و فناوری

 

 

وزیر دفاع اظهارداشت: آزمایشگاه‌های تحقیقاتی بخش‌هایی در این مجموعه بسیار مهم و گمنام هستند و کمتر سراغ آنها می‌رویم ، برای تقویت شرکت‌های دانش بنیان باید این آزمایشگاه‌ها تقویت شوند.

وی با بیان اینکه اساتید بنامی محورهای این آزمایشگاه‌های تحقیقاتی هستند، گفت:

تلاش داریم در بخش دفاع از این مجموعه‌های ارزشمند که چشمه‌های اصلی علم و فناوری در کشور هستند، استفاده کنیم و رابطه درست با آنها برقرار کنیم.

امیرحاتمی اظهارداشت: بسیاری از بخش‌ها با رابطه پیمانکاری به سراغ این آزمایشگاه‌ها می‌روند که بسیار غلط است. باید از این آزمایشگاه‌ها حمایت کرد و نیازهای آینده را به آنها اعلام کرد؛ امیدواریم وزارت دفاع بتواند با سازوکاری روشن به این سمت حرکت کند.

وزیر دفاع از وزارت علوم و سازمان برنامه خواست عنایت ویژهای به آزمایشگاههای تحقیقاتی و فناوری داشته باشند.

 

 

*** تأمین نیاز‌های ضروری کشور

 

 

امیرحاتمی گفت: امروزه در حوزه دفاع وضعیت خوبی داریم، ما نیاز به ارتقای کیفیت داریم و ارتقای کیفیت در گرو پژوهش، فناوری و استفاده از آزمایشگاههای تحقیقاتی،  شرکت‌های دانش بنیان و ظرفیت دانشگاه‌ها است.

وی با بیان اینکه ۳-۲ ماه قبل یکی از فرماندهان اعلام کردند که در حوزه پدافند هوایی باید در زمان کوتاهی بتوانیم عملیات و جابه جایی را انجام دهیم که این امر مستلزم دستیابی به فناوری‌های زیادی است، خاطرنشان کرد:

 من به مجموعه‌های خودم گفتم که چه کار می‌توانید انجام دهید، اعلام کردند که زیر یک سال و نیم چنین سامانه ای را آماده و تحویل می دهیم.

وزیر دفاع ادامه داد: گفتم احساساتی نشوید، ممکن است نتوانید این کار را انجام دهید. این فرماندهان اعلام کردند که طراحی‌ها انجام شده، تمام فناوری‌های مورد نیاز را در اختیار داریم و دسته بندی شده است.

امیرحاتمی تأکید کرد: باید همه حوزه‌ها به سمت استفاده از این ظرفیت بروند تا نیازهای ضروری کشور تأمین شود.

 

 

***  تأمین قطعاتی مانند ECU با وجود تحریم

 

 

وزیر دفاع ادامه داد: دوستان خودروساز چند وقت قبل گفتند ما به شدت تحریم شده‌ایم، در تأمین قطعاتی مانند ECU مشکل داریم. بنده اعلام کردم مطمئن باشید همه نیازهای شما در داخل کشور قابل تأمین است.

وی خاطرنشان کرد: چند روز پیش یکی از مجموعه‌ها اعلام کرد که ماهانه ۱۶ هزار ECU تولید و تحویل می‌دهیم و قرار است این ظرفیت به تولید ۴۰ هزار ای سی یو در ماه برسد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر دفاع در پایان تأکید کرد: ظرفیت درون کشور بسیار زیاد است کافی است نگاه به بیرون را قطع کرده و تمرکز به داخل و اعتماد به جوانان داشته باشیم و  از آزمایشگاههای تحقیقاتی، شرکت‌های دانش بنیان و ظرفیت دانشگاه‌ها استفاده کنیم .

حتما ما می‌توانیم این شرایط تحریم را تبدیل به فرصت طلایی برای کشور کنیم و در پایان این دوره که کوتاه خواهد بود،دولت و مسئولان جمهوری اسلامی، سرافراز و سربلند در تأمین نیازهای مردم خواهند بود.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 16 =

کلید مقابل را فعال کنید