کد خبر:65979
پ
ظریف

روایت سخنگوی کمیسیون امنیت ملی از گزارش وزیر امور خارجه ایران

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، مباحث مطرح شده در جلسه این کمیسیون که با حضور وزیر امور خارجه ایران برگزار شده بود را تشریح کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، مباحث مطرح شده در جلسه این کمیسیون که با حضور وزیر امور خارجه ایران برگزار شده بود را تشریح کرد.

 

*** گزارش وزیر امور خارجه ایران از آخرین وضعیت تحولات منطقه و بین الملل

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی در جلسه‌ای که با اعضای این کمیسیون، وزیر و معاونان وزارت خارجه در محل این وزارتخانه تشکیل شد، اظهارداشت:

در این جلسه وزیر امور خارجه ایران  گزارشی از آخرین وضعیت تحولات منطقه و بین الملل و همچنین برنامه‌ها و فعالیت‌های وزارت امور خارجه ارائه کرد.

وی ادامه داد: همچنین اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نظرات خود را درباره مسائل وزارت امور خارجه مطرح کردند.

 

*** صادرات نفت ایران و مقاومت در مقابل سیاست‌های آمریکا

 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به دیگر موارد مطرح شده از سوی وزیر امور خارجه ایران گفت:

استفاده از ظرفیت‌های مختلف کشور برای تأمین نیازمندی‌های کشور در شرایط تحریم و غلبه بر سیاست‌های آمریکا مبنی بر به صفر رساندن صادرات نفت ایران و مقاومت اساسی در مقابل فشارهای شدید آمریکا از جمله مسائل مطرح شده از سوی وزیر امور خارجه در این جلسه بود.

نجفی خوشرودی گفت: وزیر امور خارجه ایران تأکید زیادی بر اهمیت روابط با همسایگان و ضرورت هماهنگی بیشتر دستگاه‌ها در روابط خارجی داشت.

همچنین وزیر امور خارجه ایران بر استفاده از ظرفیت مجلس برای پیشبرد سیاست خارجی و حمایت‌های بیشتر از دستگاه دیپلماسی برای مقابله با روندهای مغایر با منافع ملی تأکید کرد.

 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان خاطرنشان کرد:

در این جلسه توجه ویژه وزارت امور خارجه به دیپلماسی اقتصادی و توجه به اعتماد عمومی به عنوان بزرگترین پشتوانه مقابله با فشارها و تحریم ها از دیگر مسائل مطرح شده بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید