کد خبر:66159
پ
رییس بانک مرکزی
رئیس کل بانک مرکزی:

بررسی اقدامات بانک مرکزی در بازار ارز و پول

رئیس کل بانک مرکزی درپست اینستاگرامی خود اقدامات بانک مرکزی در بازار ارز و پول را توضیح داد‌.

رئیس کل بانک مرکزی درپست اینستاگرامی خود اقدامات بانک مرکزی در بازار ارز و پول را توضیح داد‌.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس کل بانک مرکزی تأکید کرد:همانگونه که پیش بینی شده بود، درروزهای اخیر به دلیل فرصت زمانی باقیمانده از سال جاری میلادی برای تسویه حساب بنگاه‌ها و تجار با طرف حساب‌های خارجی،تقاضای واقعی ارز بطور طبیعی تاحدزیادی افزایش پیداکرد.

 

 

*** افزایش نرخ ارز با استفاده از جو روانی در فضای مجازی

 

 

متأسفانه این بار نیز فرصت جویان و نوسان گیران با سوار شدن بر این موج وبا کمک گرفتن از جو روانی در فضای مجازی افزایش کوتاه ‌مدتی را در نرخ ارز موجب شدند.

همتی گفت:بر اساس پیش بینی انجام گرفته دراین مقطع نیز بانک مرکزی با برنامه و تدبیر نیاز تجار و سایر متقاضیان ارز را تأمین و با اقدامات لازم ثبات را به بازار ارز برگرداند و آن را در مسیرتعادلی برپایه بنیادهای بازار و البته مدیریت بانک مرکزی،قرارداد.

 

 

***  برنامه ها و اقدامات بانک مرکزی

 

 

رئیس کل بانک مرکزی افزوده است: قبلانیز تأکید کردم که ذخائر اسکناس کشور در وضعیت بسیارمطلوبی‌ است و تسلط و احاطه بانک مرکزی پرقدرت تر ازهمیشه است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس شورای پول و اعتبار تأکید کرد:درپاسخ به اظهارنگرانی برخی از صاحبنظران محترم درخصوص معضلات پیش انباشته نظام بانکی، ذکر این نکته ضروری است که برنامه ها و اقدامات بانک مرکزی در بخش ارزی هم راستابا اقدامات اساسی ولی دقیق این بانک دراصلاح و بازسازی نظام بانکی بوده و همچنان هردو سیاست باقوت ادامه خواهد یافت.

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 12 =

کلید مقابل را فعال کنید