کد خبر:66389
پ
علی لاریجانی

تشریح ابعاد شکل‌گیری ۹ دی از سوی رئیس مجلس شورای اسلامی

رئیس مجلس شورای اسلامی ابعاد شکل‌گیری ۹ دی ماه را تشریح کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ابعاد شکل‌گیری ۹ دی ماه را تشریح کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق قبل از دستور امروز (یک‌شنبه) مجلس شورای اسلامی با تبریک ۹ دی گفت:

روز ۹ دی از آن جهت در تاریخ ایران جای گرفت و به خاطره‌ها ماند که قدرت حضور ملت را در بر دارد، قدرتی که با صلابت چالش‌ها را از بین برد و شرایط را روشن و تثبیت کرد، قدرتی که به شیطنت‌ها و اغواگری‌های بیگانگان سیلی محکمی زد.

 

*** ملت ایران در ۹ دی ماه اراده خود را جایگزین رفتارهای ماجراجویانه کرد

 

علی لاریجانی ادامه داد: پس از کشمکش‌های چند ماهه، ملت بزرگ ایران در ۹ دی ماه اراده خود را جایگزین رفتارهای ماجراجویانه داخلی و خارجی کرد.

اصل پیروزی انقلاب اسلامی و برچیدن بساط پهلوی با حضور یکپارچه ملت و رهبری حکمیانه امام(ره) محقق شد.

در مقابله با گروهک‌های جدایی طلب، منافقان، ماجراجویی بنی صدر و ترورهای موثر و مکرر گروه‌های منافق، با صحنه‌گردانی ملت، همه این گرداب‌هایی که برای یاس آنان آفریده شده بود به یکباره از بین رفت و توان مجدد به مسیر انقلاب بخشید.

وی ادامه داد: در جنگ تحمیلی آنچه که باعث یاس دشمن شد که البته با پشتوانه برخی کشورهای بی‌شرافت در منطقه و حمایت قدرت‌های بزرگ مخصوصا آمریکا سال‌ها جنگ را علیه ملت ایران تحمیل کردند، حضور ملت به ویژه جوانان در صحنه دفاع مقدس و ایجاد فضای شورانگیز مجاهدت بسیجی بود.

بعد از کشمکش‌های سیاسی فرساینده بنی‌صدر علیه رهبران حزب جمهوری اسلامی و مسئولان نظام و درگیری‌های امنیتی منافقان آن هم در شرایط تجاوز دشمن به سرزمین ایران و فضای تبلیغاتی شدید علیه انقلاب، واقعا حضور ملت در صحنه سیاسی کشور و جبهه‌ها معجزه‌ای بزرگ خلق کرد.

 

*** ۹ دی ماه فضای غبارآلودگی فضای سیاسی را از بین برد

 

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ۹ دی ماه از سنخ چنین رویدادی بود که غبارآلودگی فضای سیاسی را از بین برد و کشمکش‌های داخلی را پایان داد و زنجیره‌ای از دخالت‌های فرصت‌طلبانه آمریکا و بعضی کشورهای غربی و البته برخی ناامنی‌های کوچک، آنان را سر جای خود نشاند و با روشنگری، مسیر انقلاب را مستحکم کرد.

یکی از دلایل چالش‌های ۹ دی ماه عدم توجه به قانون و تمکین از آن بود.

اینکه در همه نظام‌های جا افتاده، اصل را بر قانون‌پذیری می‌گذارند و پای آن می‌ایستند به این جهت است که عبور از آن هزینه‌های سنگینی برای منافع و امنیت ملی کشور دارد و این درس بزرگی برای امروز و فرداست که دانسته شود حتی با تخلف‌های کوچک از قانون باید مبارزه جدی داشت چون فراگیری تخلف‌های کوچک می‌تواند پایه‌های مدنیت کشور را بلرزاند.

 

*** رخنه فرصت‌طلبان و ضدانقلاب

 

لاریجانی رخنه فرصت‌طلبان و ضدانقلاب از کشمکش‌های داخلی را محور دیگر سخنانش عنوان کرد و افزود:

ملاحظه کردید که در چند ماهه پس از انتخابات مخصوصا در روز عاشورای آن سال فرصت‌طلبان و ضدانقلاب چگونه به ساحت مقدس امام حسین(ع) و عاشورا اهانت کردند و با اقدامات زشت و توهین به نظام، عزاداری ملت را مضاعف کردند.

ملت بزرگ ایران این تجربه‌ها را دارد و از همین رو این روزها با وجود بسیاری از مشکلات کشور و تحریم‌ها باز با حساسیت زیاد صحنه را زیر نظر دارد و می‌داند تروریست‌های جلاد و معاندان انقلاب در پی فرصت برای ضربه به همه ابعاد انقلاب هستند و آنها با همراهی آمریکا، ایران گسترده و قوی را نمی‌پسندند و به دنبال ضربه به استقلال و تمامیت ارضی ما هستند.

 

*** سِر ۹ دی ماه به ایمان و تعصب مقدس مردم به اهل بیت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، نماینده مردم قم در مجلس در پایان افزود: همین جا باید به این نکته کلیدی توجه داشت که سِر ۹ دی ماه به ایمان و تعصب مقدس مردم به اهل بیت باز می‌گشت که با همه صبر انقلابی در ماه‌های قبل از آن در مقابل بی‌حرمتی به عاشورا، یکباره وظیفه خود را در خروش ملی دیدند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + چهارده =

کلید مقابل را فعال کنید