کد خبر:66901
پ
وزارت اقتصاد
بر اساس مصوبه نمایندگان مجلس؛

وزارت اقتصاد مکلف به تدوین آیین‌ نامه حمایت از کالای ایرانی شد

طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی، وزارت اقتصاد مکلف به حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی شد.

طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی، وزارت اقتصاد مکلف به حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی شد.

 

*** حمایت از کالای ایرانی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز با ۱۴۶ رای موافق، ۱۲ مخالف و ۵ ممتنع از مجموع ۲۰۵ نماینده حاضر در جلسه علنی با ماده ۱۶ طرح حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی موافقت کردند.

 

*** آیین نامه تشویق به مشارکت برای ثبت شرکت

 

طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی، وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف است با همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و وزارتخانه‌های ذی‌ربط در جهت حمایت از تجمیع توانمندی شرکت‌ها و تقویت آنها با رعایت مواد ۲ و ۳ قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار ظرف مدت شش ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون آیین‌نامه تشویق به مشارکت با رویکرد تجمیع توان فنی، مالی، تسهیلاتی و اعتباری و ثبت شرکت برای آن‌دسته از شرکت‌هایی که به شکل ادغام و یا گروه اقتصادی با منافع مشترک (کنسرسیوم) با یک‌دیگر مشارکت می کنند را تهیه کند و به تصویب هیئت وزیران برساند.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 11 =

کلید مقابل را فعال کنید