کد خبر:66878
پ
وزیر صنعت
وزیر صنعت، معدن و تجارت:

اولویت اول وزارت صنعت حفظ وضع موجود تولید است

‌وزیر صنعت، معدن و تجارت اولویت اول وزارت صنعت را حفظ وضع موجود تولید دانست.

 ‌وزیر صنعت، معدن و تجارت اولویت اول وزارت صنعت را حفظ وضع موجود تولید دانست.

 

*** اولویت اول وزارت صنعت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه بررسی مشکلات سیستان و بلوچستان اظهار کرد: اولویت اول وزارت صنعت حفظ وضع موجود تولید است و بر اساس بیانات مقام معظم رهبری این کار جهاد است و این فعالیت نیاز به ابلاغیه و بخشنامه ندارد و وظیفه و اولویت اول همه مسئولین است که باید جهت این اولویت تصمیم جدی بگیرند.

رضا رحمانی با اشاره به اولویت اول وزارت صنعت گفت: دولت در بخش تولید تصمیماتی گرفته و واردات قطعات اولیه تولید بدون ثبت سفارش انجام می گیرد و آزاد است که این موضوع می تواند کمک به تولید باشد.

رحمانی افزود: از ۱۰ پروژه ای که در وزارت تعریف شده یکی موضوع صادرات است.

کشور ما با ۱۵ کشور همسایه است و مرز آبی و خاکی دارد که میزان قابل توجهی واردات دارند و سهم ما فقط ۲٫۱ درصد است.

وی با اشاره به اولویت اول وزارت صنعت تصریح کرد: کشور همسایه پاکستان سالانه ۶۰ میلیارد دلار واردات دارد که متاسفانه از این بازار حدود یک میلیارد دلار سهم ما است که در این زمینه باید تدبیر لازم صورت پذیرد.

 

*** نبود محدودیت در زمینه صادرات کالا از کشور

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اولویت اول وزارت صنعت گفت: هیچ محدودیتی در زمینه صادرات کالا از کشور نداریم و ما فقط در صادرات یک ملاحظه داریم و آن هم صادرات و خروج مواد غذایی و کالاهای اساسی است که ارز دولتی دریافت می‌کنند.

 

*** ثبت سفارش کالا

 

رحمانی به موضوع ثبت سفارش اشاره کرد و گفت: از هفته گذشته ثبت سفارش کالاها به استان‌ها تفییض شده که رضایت تجار را نیز در پی داشته و موضوع مبادلات تجاری را روان ساخته است و در صدد این هستیم که هر اختیاری که قابل تفیض باشد را با هدف تسریع در انجام امورات مربوطه به استان‌ها تفویض نماییم‌.

وی به پتانسیل‌های معدنی استان اشاره کرد و گفت: موضوع معدن در استان سیستان و بلوچستان جزو اولویت‌های ماست و فعالیت‌های اکتشافی بسیار خوبی نیز توسط شرکت‌های دولتی بویژه در زمینه مس در حال انجام است و اگر محقق شود بدنبال ایجاد صنایع پایین دستی در زمینه مس نیز هستیم‌.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به اولویت اول وزارت صنعت گفت: امسال چند ماموریت در سطح وزارت صنعت در زمینه نوسازی صنایع، صنوف تولیدی، تامین نقدینگی و صادرات تعریف شده و در این زمینه هم اولویت استان باید مشخص شود.

 

*** بازدید وزیر صنعت از شرکت گسترش صنایع بلوچ ایرانشهر

 

وی به بازدید امروز خود از شرکت گسترش صنایع بلوچ ایرانشهر اشاره کرد و گفت: بعد از سال ۹۴ سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) با جدید نوسازی این مجموعه را آغاز کرد و تمامی تجهیزات خریداری شده و در محل می‌باشد و نصب تجهیزات باقی مانده و هدف و برنامه اصلی ما جهت این مجموعه از پنبه تا پوشاک است که هزاران شغل ایجاد می‌کند و البته وزارت جهاد کشاورزی نیز باید در این زمینه همکاری لازم را صورت دهد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان با اشاره به اولویت اول وزارت صنعت ، به کارخانه تولید طایر خودرو در منطقه سیستان اشاره کرد و گفت:

این طرح با کندی پیش می‌رود و بنا بر دلایلی از جمله تحریم پیشرفت فیزیکی بسیار پایینی دارد و تسریع در عملیات در حال پیگیری است و ان‌شاءلله با جدیت بیشتری کار دنبال خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + چهارده =

کلید مقابل را فعال کنید