کد خبر:67195
پ
وزارت صنعت
بر اساس اعلام سازمان حمایت؛

وزارت صنعت باید پاسخگوی مجوز فروش مدت‌دار خودرو باشد

بنا به اعلام معاونت نظارت بر سازمان حمایت، وزارت صنعت باید پاسخگوی مجوز فروش مدت‌دار خودرو باشد.

بنا به اعلام معاونت نظارت بر سازمان حمایت، وزارت صنعت باید پاسخگوی مجوز فروش مدت‌دار خودرو باشد.

 

 

*** واردات خودرو به صورت سی بی یو به کشور ممنوع است

 

 

به گزارش خبرگزاری سروش،معاونت نظارت بر سازمان حمایت با اشاره به اینکه در حال حاضر همچنان واردات خودرو به صورت سی بی یو به کشور ممنوع است، اظهار داشت: ممکن است برخی شرکت‌ها قطعات خودرو را به صورت سی کی وارد و در کشور مونتاژ کنند.

 

*** ممنوعیت حق فروش مدت دار خودرو

 

میرآخرلو با بیان اینکه سازمان حمایت به جهت صیانت از حقوق مصرف کنندگان اعلام کرده کلیه شرکت‌ها حق فروش مدت دار خودرو به هیچ عنوان ندارند، افزود: فقط باید تحویل فوری ۳۰ روز انجام شود. مصرف کنندگان باید این موضوع را مورد توجه قرار داده و از خرید خودرو به صورت مدت دار حتی با قیمت قطعی با سودهای مشارکت بالا اجتناب کنند.

 

*** مجوز وزارت صنعت

 

میرآخرلو تصریح کرد: اگر شرکت‌هایی مشغول پیش فروش خودرو هستند حتماً باید مجوز وزارت صنعت را دریافت کرده باشند در غیر این صورت مجاز به پیش فروش نیستند.

وی در پاسخ به این پرسش که شما تأکید زیادی به مردم برای عدم خرید خودرو به صورت مدت دار دارید، اما چرا همچنان فروش های مدت دار برخی از شرکت ها با مجوز وزارت صنعت در حال انجام است، گفت:

از نظر ما در این شرایط نباید خودروهای خارجی به صورت فروش مدت دار فروخته شود، اما اگر وزارت صنعت مجوزها را ارائه می کند در آینده خود باید پاسخگوی  وضعیت خریداران این شرکت ها باشد. 

 

میرآخرلو با اعلام اینکه نظارت سازمان حمایت بر بازار خودرو هر روز شدیدتر می‌شود، گفت: پرونده های مختلفی به تعزیرات حکومتی و سایر مراجع قضائی ارسال شده که مشغول بررسی آنها هستند. اما باید این را بگویم یک بخشی از محصولات امکان تولید ندارند و باید با همکاری وزارت صنعت برای جلب رضایت مشتریان اقدامات لازم را انجام دهیم.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاونت نظارت بر سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان اضافه کرد: در حال حاضر نباید تاوان فشارهای وارده به صنعت خودرو را از مصرف‌کنندگان گرفت.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + دو =

کلید مقابل را فعال کنید