کد خبر:67189
پ
پرچم اردن
سخنگوی وزارت امور خارجه اردن خبر داد

بازداشت سه شهروند اردنی در قلمرو دریایی ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه اردن از بازداشت سه شهروند اردنی در قلمرو دریایی ایران خبر داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اردن از بازداشت سه شهروند اردنی در قلمرو دریایی ایران خبر داد.

 

*** ورود و بازداشت سه شهروند اردنی به آب‌های ایران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزارت امور خارجه اردن، در روز چهارشنبه از بازداشت سه شهروند اردنی در حالی که مشغول صید ماهی در امارات متحده عربی بودند، پس از این‌که به اشتباه به قلمرو آب‌های ایران وارد شده‌اند از سوی ایران بازداشت شدند.

 

*** بیانیه ماجدالقطارنه در مورد بازداشت سه شهروند اردنی

 

ماجدالقطارنه، سخنگوی وزارت امور خارجه اردن با اشاره به بازداشت سه شهروند اردنی، در بیانیه‌ای اظهار کرد: وزارت امور خارجه ایران در روز سه‌شنبه سفارت اردن در تهران را از بازداشت سه شهروند اردنی مطلع ساخت.

با استناد بر اظهارات القطارنه، وزارت امور خارجه اردن پس از تماس با مقامات ایرانی، تایید کردند که با این شهروندان اردنی به خوبی رفتار شده و وضع سلامت آن‌ها مساعد است.

 

*** روند قانونی بازداشت سه شهروند اردنی 

 

مقامات ایرانی همچنین به وزرات امور خارجه اردن گفتند که این سه نفر پس از آن‌که به دادگاهی در جنوب‌شرقی ایران ارجاع داده شوند، «برای مدت کوتاهی» در بازداشت خواهند بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه اردن همچنین درباره بازداشت سه شهروند اردنی گفت: سفارت اردن از وزرات امور خارجه ایران روند قانونی فراهم سازی آزادی، پس از بازداشت سه شهروند اردنی، مورد پرس‌وجو قرار داده است که سفارت اردن با همکاری مراجع قانونی ایرانی این روند را پیگیری خواهد کرد.

اردن، در روز یکشنبه اعلام کرد که یک کشتی ماهیگیری حامل سه شهروند اردنی، دو مصری و یک اماراتی در روز پنج‌شنبه در خلیج فارس گم شده است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، این اظهارات در حالی مطرح شده‌اند که هیچ یک از مقامات رسمی کشورمان آن‌ را تایید یا رد نکرده‌اند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید