کد خبر:68248
پ
کتاب
از سوی فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت؛

نام ۲ دانشمند ایرانی در کتاب « شرح‌حال دانشمندان زن در آسیا »

نام دو بانوی دانشمند زن ایرانی در کتاب «شرح‌حال دانشمندان زن در آسیا» قرار گرفت.

نام دو بانوی دانشمند زن ایرانی در کتاب « شرح‌حال دانشمندان زن در آسیا » قرار گرفت.

 

*** قرارگیری نام دو دانشمند ایرانی در کتاب « شرح‌حال دانشمندان زن در آسیا »

 

به گزارش خبرگزاری سروش، طی نامه‌ای از فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران، شرح زندگینامه علمی طاهره کاغذچی و زهرا امام جمعه به انجمن آکادمی های علوم و مجامع علمی آسیا (AASSA) معرفی و پیشنهاد شده و با نام دو دانشمند زن برجسته ایران  در کتاب « شرح‌حال دانشمندان زن در آسیا » به چاپ رسیده‌ است.

طاهره کاغذچی عضو گروه علوم مهندسی فرهنگستان علوم و استاد مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و زهرا امام‌جمعه استاد علوم و مهندسی صنایع غذایی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران است.

گفتنی است نام مهشید فیروزی از آکادمی علوم استرالیا، دارای مدرک لیسانس و فوق لیسانس مهندسی شیمی از دانشگاه علم و صنعت ایران و دکتری مهندسی شیمی از دانشگاه کوینزلند استرالیا هم در فهرست زنان دانشمندان ایرانی تبار این کتاب به چاپ رسیده‌ است.

 

*** هدف کتاب « شرح‌حال دانشمندان زن در آسیا »

 

انجمن آکادمی‌­های علوم و مجامع علمی آسیا با بررسی نامزدهای معرفی شده‌ی بیش از ۳۰ آکادمی در منطقه آسیا و اقیانوسیه در نهایت، شرح حال ۵۰ تن از برجسته‌ترین زنان آسیا در رشته‌های علوم و مهندسی در کتاب « شرح‌حال دانشمندان زن در آسیا » را انتخاب و منتشر کرده است.

همچنین این کتاب حاوی ۹ پرسش و پاسخ از هر کدام از بانوان دانشمند برتر آسیا است.

 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، هدف از گردآوری کتاب « شرح‌حال دانشمندان زن در آسیا » ارائه الگوهای موفق برای دختران و زنان و تشویق آنان برای پیشرفت و ادامه تحصیل در رشته‌های علمی است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 10 =

کلید مقابل را فعال کنید