کد خبر:68482
پ
پلیس پایتخت
رئیس پلیس پایتخت خبر داد

سه شرط پلیس پایتخت برای تغییر در طرح ترافیک زوج و فرد

رئیس پلیس پایتخت سه شرط مهم افزایش رضایتمندی، کاهش آلودگی هوا و تسهیل در ترافیک را برای هرگونه تغییر در نحوه اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد ضروری دانست.

رئیس پلیس پایتخت سه شرط مهم افزایش رضایتمندی، کاهش آلودگی هوا و تسهیل در ترافیک را برای هرگونه تغییر در نحوه اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد ضروری دانست.

 

***  ششمین مرحله پلیس پایتخت از طرح دستگیری سارقان و مجرمان حرفه‌ای

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس پلیس پایتخت در حاشیه اجرای ششمین مرحله از طرح دستگیری سارقان و مجرمان حرفه‌ای شهر تهران در پاسخ به پرسشی درباره اینکه چرا پس از ارتکاب اولین جرم از سوی متهم معروف به «کفتار سیاه» که تا کنون به تجاوز به بیش از ۲۰ کودک و دو زن اعتراف کرده با آن برخورد نشد، گفت:

اتفاقا پلیس پایتخت به محض اطلاع از این فقره ظرف کمتر از ۴۸ ساعت متهم را شناسایی و دستگیر کرد و پس از آن بود که در انجام بازجویی‌ها و با انتشار تصویر متهم افراد دیگر نیز برای شکایت به پلیس مراجعه کردند.

متاسفانه شهروندان این موضوع را به پلیس اطلاع نداده بودند. از این رو لازم است مردم نیز این موارد را بلافاصله به پلیس پایتخت اطلاع دهند زیرا همکاری مردم با پلیس تاثیر بسزایی در کشف این جرایم خواهد داشت.

 

*** مبارزه پلیس پایتخت با دلالان و سودجویان در بازار ارز

 

سردار حسین رحیمی با اشاره به طرح ترافیک زوج و فرد، در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت بازار ارز نیز اظهار کرد:‌

مبارزه با دلالان و سودجویان در بازار ارز همچنان ادامه دارد و ما این فضا را رها نکرده‌ایم. طی طرح قبلی پلیس پایتخت برای مبارزه با سارقان و همین طرح که امروز اجرا شد، پلیس آگاهی  حدود ۷۰ نفر از دلالان ارز را شناسایی و دستگیر کرده است.

وی با اشاره به طرح ترافیک زوج و فرد، افزود: در حال حاضر نیز این نظارت ادامه دارد و مردم نیز باید بدانند که خرید و فروش ارز تنها از صرافی‌های مجاز قابل انجام است و هر گونه مبادله ارز با دلالان و مراکز غیر مجاز ممنوع است.

به گفته رحیمی، تعدادی از صرافی‌های غیر مجاز با همکاری بانک مرکزی شناسایی و پلمب شده است.

 

*** وضعیت ادغام طرح ترافیک و زوج و فرد از سال آینده

 

رحیمی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت ادغام طرح ترافیک و زوج و فرد از سال آینده نیز گفت:

در این زمینه جلسات کارشناسی مختلفی برگزار شده و همین امروز نیز جلسه‌ای داشتیم. این مسئله باید بررسی شود و ما سه شرط مهم پلیس پایتخت را برای هر گونه تغییر در نحوه اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد بیان کرده‌ایم.

نخست اینکه این طرح زحمتی برای مردم ایجاد نکرده و سبب افزایش رضایتمندی آنان شود.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس پلیس پایتخت با اشاره به طرح ترافیک زوج و فرد، در پایان اظهار داشت: دو شرط دیگر نیز این است که طرح منجر به کاهش آلودگی هوا شده و سبب تسهیل در ترافیک و عبور و مرور شود.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید