کد خبر:68391
پ
محمد نعیم امینی‌فرد
نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس:

طرح تحول سلامت با تغییر وزیر بهداشت هم با قوت اجرا می‌شود

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این‌که طرح تحول سلامت ، طرح نظام و نه فقط دولت محسوب می‌شود، از حمایت مجلس بر ادامه اجرای این طرح تاکید کرد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این‌که طرح تحول سلامت ، طرح نظام و نه فقط دولت محسوب می‌شود، از حمایت مجلس بر ادامه اجرای این طرح تاکید کرد.

 

*** شاکله طرح تحول سلامت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار کرد:

طرح تحول سلامت، طرحی برخاسته از مصوبات مجلس است که با توجه به منابع مالی تعریف شده از سوی مجلس و توجه به سیاست‌های ابلاغی رهبری می‌توان شاکله این طرح را مربوط به کل نظام و نه یک دولت خاص دانست.

 

*** طرح تحول سلامت بزرگترین پروژه اجتماعی دولت‌

 

محمد نعیم امینی‌فرد با یادآوری اینکه «طرح تحول سلامت بزرگترین پروژه اجتماعی دولت‌های یازدهم و دوازدهم محسوب می‌شود»، افزود:

علی‌رغم تغییر وزیر بهداشت موضع گیری‌های آقای نمکی سرپرست جدید وزارت بهداشت و درمان حکایت از اجرای با قدرت این طرح را دارد کما اینکه آقای نمکی کسی است که در تصمیم گیری‌های کلان بودجه‌ای طرح تحول نقش داشته است.

 

*** دسترسی عادلانه مردم در طرح تحول سلامت

 

وی با بیان اینکه «طرح تحول به دلیل ایجاد دسترسی عادلانه مردم و توسعه خدمات به منابع قابل توجهی نیاز دارد»، گفت:

از آنجا که بیش از ۲۱ هزار تخت بیمارستانی و صدها مرکز بهداشتی و درمانی و اشتغال تمام وقت هزاران نیرو اعم از پزشک و پرستار درگیر اجرای طرح تحول سلامت است باید سیاست‌های مناسبی اتخاذ شود که این طرح به بهترین شکل اجرایی شود.

همچنین در کنار پایبندی به الزامات برنامه ششم همچون سیستم ارجاع، خرید خدمات راهبردی، از منابع حداقلی وزارت بهداشت نیز استفاده شده و این منابع تامین شود.

 

*** منابع لازم برای طرح تحول سلامت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس توضیح داد:

قسمت اعظمی از بودجه وزارت بهداشت درآمدهای اختصاصی است که اگر اشتغال تیم‌های درمانی و بهداشتی به طور مستمر وجود نداشته باشد درآمدهای ناشی از درآمدهای اختصاصی نیز کاهش پیدا می‌کند آن هم برای وزارتخانه‌ای که نزدیک به ۶۰ درصد بودجه‌اش از درآمدهای اختصاصی است. لذا باید ضمن صرفه جویی تمامی منابع لازم برای طرح تحول سلامت در اختیار وزارت بهداشت و بیمه‌ها قرار گیرد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − ده =

کلید مقابل را فعال کنید