کد خبر:68549
پ
چوبینه
مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران اعلام کرد

همکاری شرکت شهر سالم با وزارت بهداشت در طرح غربالگری

مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران در دیدار و گفتگو با معاون وزیر بهداشت، برای همکاری در طرح غربالگری افراد بالای ۳۰ سال با وزارت بهداشت، اعلام آمادگی کرد.

مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران در دیدار و گفتگو با معاون وزیر بهداشت، برای همکاری در طرح غربالگری افراد بالای ۳۰ سال با وزارت بهداشت، اعلام آمادگی کرد.

 

 

***  طرح غربالگری برای افراد بالای ۳۰ سال

 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در این دیدار که امروز۱۹ دی ماه ۱۳۹۷، در وزارت بهداشت برگزار شد، مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران با اشاره به امکانات شرکت شهر سالم مبنی بر در اختیار داشتن ۱۸ مرکز درمانی و نیروی انسانی متخصص در سراسر پایتخت از یک سو و تجربه چکاپ سلامت ۱۷۰۰۰ کارگر زحمتکش شهرداری تهران از سوی دیگر، مجموعه تحت مدیریت خود را مجموعه‌ای پیشرو در حوزه سلامت و دارای تجربه‌ای شایسته در حوزه غربالگری، معرفی کرد.

وی با اشاره به طرح غربالگری افراد بالای ۳۰ سال که قرار است از تاریخ ۲۲ تا ۲۶ دی ماه سال جاری برگزار شود، اظهار داشت:

با توجه به اینکه میلیون‌ها نفر از هموطنان مبتلا به فشارخون، اضافه وزن و چاقی هستند و متاسفانه از بیماری خود نیز بی‌خبر هستند، اجرای موفق این طرح می‌تواند آنها را از وضعیت سلامت خود باخبر کند تا با شناسایی و پیگیری به موقع، از بسیاری عوارض بیماری‌های مذکور جلوگیری و سلامت خود را بدست آورند.

دکتر چوبینه با اعلام حمایت از طرح غربالگری افراد بالای ۳۰ سال برای هرگونه همکاری با وزارت بهداشت در اجرای این طرح، اعلام آمادگی کرد.

 

 

*** شرکت شهر سالم، الگویی برای سایر دستگاه‌ها

 

 

معاون پرستاری وزارت بهداشت نیز با اطلاع از امکانات و اقدامات شرکت شهر سالم در حوزه سلامت و پایش کارکنان خود، اقدامات این مجموعه را شایسته تقدیر دانست و اظهار داشت: 

شرکت شهرسالم به واسطه اهمیت قائل شدن برای سلامت کارکنان خود، باید به یک الگو برای سایر دستگاه‌ها تبدیل شود و امیدواریم این حرکت شرکت شهر سالم شهرداری تهران نه تنها به شهرداری‌های کل کشور سرایت کند بلکه همه دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی نیز این اقدام بایسته و شایسته را در دستور کار خود قرار دهند.

 

 

*** طرح غربالگری، اقدامی موثر در ترویج سلامت

 

 

مریم حضرتی با اشاره به طرح غربالگری افراد بالای ۳۰ سال، گفت:

این طرح که با هدف تعیین وضعیت بزرگسالان ایرانی از لحاظ فشار خون، وزن، قد، شاخص توده بدنی و نسبت اندازه دور کمر به دور باسن ( WHR ) در تمام افراد بالای ۳۰ سال در همه بیمارستان‌های دولتی و غیر دولتی کشور دنبال می‌شود، می‌تواند اقدامی موثر برای ترویج سلامت باشد زیرا در این طرح موارد مهمی مثل سبک زندگی سالم، مدیریت فشار خون و مدیریت وزن آموزش داده می‌‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت شهرسالم، معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به اقدامات و تجارب قابل توجهی که شرکت شهر سالم از غربالگری کارکنان خود به دست آورده است، تأکید کرد:

از همکاری شرکت شهر سالم شهرداری تهران در طرح غربالگری افراد بالای ۳۰ سال استقبال می‌کنیم و از این رویکرد عمومی شهرداری تهران در حوزه سلامت که نه تنها سلامت کارکنان و کارمندان شهرداری تهران بلکه سلامت همه شهروندان را مدنظر دارد، نهایت تقدیر و تشکر را داریم.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هشت =

کلید مقابل را فعال کنید