کد خبر:68599
پ
رضا رحمانی
وزیر صنعت خبر داد

برنامه ویژه تامین کالا ، اقلام اساسی و نظارت بر بازار

وزیر صنعت، معدن و تجارت از ذخیره مناسب انبارها، تامین کالا و اقلام اساسی و نبود کمبود در بخش‌های مختلف خبر داد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از ذخیره مناسب انبارها، تامین کالا و اقلام اساسی و نبود کمبود در بخش‌های مختلف خبر داد.

 

*** تامین کالا ، نظارت بر بازار و ثبات قیمت‌ها

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست مشترک با رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: برای سال آینده برنامه ویژه‌ای برای تامین کالا و نظارت بر بازار و ثبات قیمت‌ها تدوین شده است و مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ایجاد آرامش در جامعه و ارتقای روحیه نشاط و امید در کشور تلاش خواهد‌کرد.

 

*** ارز تخصیص داده  شده برای تامین کالا

 

رضا رحمانی، با اشاره به توجه ویژه رئیس جمهور در ارتباط با تامین کالا اساسی و غیر اساسی و ثبات بازار تصریح کرد:

رئیس جمهور پیگیر هستند و تاکید دارند که ارز تخصیص داده شده در بخش‌های مختلف برای تامین کالا در بهترین شکل صرف شود و مردم آثار آن را در زندگی روزمره خود مشاهده کنند و وزارت صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی هم برنامه‌های ویژه‌ای در این بخش دارد.

 

*** اولویت اصلی دولت

 

رحمانی با بیان اینکه حفظ شرایط فعلی تولید و اشتغال اولویت اصلی ما بوده و تامین نقدینگی مورد نیاز تولید‌کنندگان در این زمینه ضروری است، افزود: واحدهای بسیاری توانایی تولید بیشتر، تامین کالا و بازار برای تولیدات خود دارند اما به دلیل کمبود سرمایه در گردش قادر به استفاده از توان و ظرفیت تولید خود نیستند و کمیسیون اقتصادی مجلس می‌تواند در این زمینه اقدامات و حمایت‌های خوبی داشته باشد.

وی درادامه با اشاره به اهمیت توسعه صادرات محصولات ایرانی و ضرورت توجه ویژه به این بخش گفت:

یکی از اولویت‌های اصلی ما در سال ۹۸، برنامه ریزی برای افزایش صادرات است تا هم زمینه اشتغال بیشتر برای جوانان ایرانی مهیا شود و هم تولید کنندگان بازارهای جدیدی برای محصولات خود داشته باشند.

 

*** وظیفه سنگین وزارت صنعت، معدن و تجارت

 

رحمانی ، کمیسیون اقتصادی مجلس را کمیسیونی مهم در شرایط فعلی برشمرد و تصریح کرد:

رویکرد ما برای ارتباط با مجلس ، رویکردی تعاملی است و تلاش می‌کنیم ازظرفیت‌های این کمیسیون و اعضای آن بیشترین بهره را ببریم.

محمدرضا پورابراهمیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در این نشست با بیان اینکه وظیفه سنگینی برای تامین کالا بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است گفت: کمیسیون اقتصادی برای همراهی و همکاری با این وزارتخانه آمادگی کامل دارد.

وی با اشاره به اینکه مشکلات مربوط به تامین مالی بنگاه‌های تولیدی برای تامین کالا باید حل شود افزود:

شاه بیت تصمیمات کمیسیون اقتصادی مجلس مربوط به وزارت صنعت، معدن و تجارت است و با رویکرد مثبت این وزارتخانه به ویژه  وزیر صنعت، معدن و تجارت  فضای خوبی برای رفع موانع به وجود آمده است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، به تلاش‌های دشمن برای القای فضای یاس و ناامیدی به ویژه در آستانه فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و تصریح کرد:

همه باید در بخش‌های مختلف دست به دست هم دهیم تا مشکلات مربوط به فضای کسب و کار و تولید را در کشور برطرف کنیم.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید