کد خبر:68629
پ
شریعتمداری
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد:

لزوم حمایت از کارآفرینان برتر در جهت کاهش فقر جامعه

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به حل مشکلات زنان سرپرست خانوار و افراد کم درآمد بر حمایت از کارآفرینان برتر تاکید کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به حل مشکلات زنان سرپرست خانوار و افراد کم درآمد بر حمایت از کارآفرینان برتر تاکید کرد.

 

*** ایران مال؛ یک مجموعه چند منظوره

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  روز چهارشنبه (۱۹ دی ماه) پس از بازدید از مجموعه بازار بزرگ ایران در جمع مدیران این مجموعه ضمن گرامی داشت سالروز ۱۹ دی و با اشاره به لزوم حمایت از کارآفرینان برتر اظهار داشت:

آقای اعلاء میرمحمدصادقی از افراد ارزشمند کشور و انقلاب اسلامی هستند و حضور ایشان در هیئت امنای ایران مال گویای آن است که این مجموعه قطعا در خدمت اهداف انقلاب و کشور خواهد بود.

برادر گرامی،‌ جناب آقای انصاری هم از خانواده‌ای خوشنام و محترم هستند و از فعالان اقتصادی ارزشمند کشور به شمار می‌آیند.

محمد شریعتمداری با اشاره به لزوم حمایت از کارآفرینان برتر و با بیان اینکه ایده احداث ایران مال قطعا ایده ارزشمندی بوده و تبدیل این ایده به عمل و اجرای آن روی زمین نیز کار طاقت فرسا و ارزشمندی بوده است اظهار کرد:

ایران مال یک مجموعه چند منظوره است. بر خلاف تبلیغات برخی، این مجموعه صرفا برای فروش محصولات خارجی نیست بلکه مرکزی برای فروش کالاهای ایرانی و صنایع دستی ایرانی است.

در ضمن بازار بزرگ ایران را باید یکی از نقاط قوت گردشگری ایران دانست که پس از راه‌اندازی می‌تواند گردشگران داخلی و خارجی را جذب کند.

ایران مال در واقع یک ایران کوچک است و تمدن ایرانی و اسلامی و تمدن دوران کنونی در اینجا به خوبی دیده می‌شود.

وی با اشاره به لزوم حمایت از کارآفرینان برتر افزود: از فیروزکوه تا دشت قزوین ۱۸ میلیون نفر ساکن هستند و می‌توانند از این مجموعه بهره‌مند شوند.

همچنین به عنوان وزیر کار باید از اشتغال ایجاد شده در این مجموعه تشکر کنم.

 

*** پشتیبانی از کارآفرینان برتر کشور

 

به گفته شریعتمداری، در شرایطی که برخی به دنبال خروج سرمایه‌ها از کشور و ایجاد یا خرید ملک و ساختمان در کشورهای همسایه یا کشورهای اروپایی هستند، در کشورمان شاهد احداث چنین سازه عمرانی و تمدنی هستیم و ضروری است از این قبیل اقدامات درست و ارزشمند حمایت شود.

باید از کارآفرینان برتر پشتیبانی کرد. آن چیزی که نیاز به برخورد دارد، چپاول و خروج سرمایه‌ها از کشور است.

بازار بزرگ ایران برای همه ملت ایران و سازه و سرمایه‌ای بر روی زمین است. چیزی نیست که کسی آن را در چمدان بگذارد و از کشور خارج کند. باید از توسعه این قبیل فعالیت‌ها حمایت کرد.

وی با اشاره به تجربه موفق ایران مال در اشتغالزایی، افزود:

باید ۵۰۰ تن از کارآفرینان برتر کشور را شناسایی و از آنان تقدیر کرد و از آنان خواست که در مسئولیت‌های اجتماعی، مشارکت کنند.

 

*** تولید صنایع دستی در نقاط محروم کشور

 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر لزوم حمایت از کارآفرینان برتر  کشور خاطر نشان کرد:

صنایع دستی عمدتا در نقاط محروم کشور تولید می‌شوند و بازار بزرگ ایران می‌تواند مرکز مهمی برای فروش این محصوات باشد و از این طریق به اشتغالزایی در مناطق محروم کمک کند.

همچنین در سراسر ایران غذاهای بسیار متنوعی تهیه می‌شود و این مجموعه در کنار سایر ماموریت‌های تجاری، فرهنگی، گردشگری و تفریحی خود می‌تواند به محلی برای عرضه غذاهای تمام مناطق ایران به گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شود و مردم احساس کنند با حضور در آن به جای جای ایران سفر کرده‌اند.

همچنین ایران مال می‌تواند یکی از کانون‌های صادراتی کشور باشد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + هفت =

کلید مقابل را فعال کنید