کد خبر:68734
پ
درآمد گمرک
رئیس کل گمرک:

درآمد گمرک در ۹ ماه نخست سال ۱۳۹۷ مشخص شد

رئیس کل گمرک با اشاره به درآمد گمرک در ۹ ماه سال جاری به میزان ۱۵ هزار میلیارد تومان بر وجود تشکیک در بودجه پیشنهادی ۹۸ تاکید کرد.

رئیس کل گمرک با اشاره به درآمد گمرک در ۹ ماه سال جاری به میزان ۱۵ هزار میلیارد تومان بر وجود تشکیک در بودجه پیشنهادی ۹۸ تاکید کرد.

 

*** درآمد گمرک در ۹ ماهه سال 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس کل گمرک ایران در خصوص درآمد ۹ ماهه سال جاری گمرک، اظهار داشت:

طی ۹ ماه گذشته از سال جاری، گمرک ایران بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان درآمد داشته است.

مهدی میراشرفی افزود: از این میزان ۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به صورت نقدی و ۶ هزار میلیارد تومان به صورت ضمانت نامه بوده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه امسال ۱۳۳۹ قلم کالا ممنوعیت واردات دارد و عمده این کالاها، کالاهای با ماخذ بالا بوده امید داریم بیش از ۸۰ درصد درآمدهای مصوب وصول شود.

 

*** درآمد گمرک در بودجه سال آینده

 

میراشرفی در خصوص درآمد گمرک، در بودجه سال آینده، گفت: درآمدی که گمرک مکلف می شود وصول کند باید یک درآمد کارشناسی و واقعی باشد تا در بحث وصول به مشکل نخوریم؛ ۱۳۳۹ قلم کالای ممنوعه، عمدتا ماخذ بالا دارند و ممکن است در سال آینده، خودرو نیز مشمول این قانون شود بنابراین باید درآمد ما بر مبنای واقعیت باشد.

وی افزود: ما در این خصوص، نظرات کارشناسی خود را به مجلس اعلام کرده ایم.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس کل گمرک همچنین با اشاره به نحوه ترخیص کالاها از زمان بازگشت تحریم های آمریکا، اظهار داشت: از ۱۳ آبان ماه تا ۱۰ روز پیش ۶ میلیارد دلار ترخیص کالا داشته ایم. در بحث واردات کالاهای اساسی نیز به صورت شبانه روزی در حال کار هستیم.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید