کد خبر:68830
پ
لایحه بودجه سال ۹۸
عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور خبر داد:

پیش‌بینی نوبخت برای ایجاد بیش از یک میلیون شغل در لایحه بودجه سال ۹۸

یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور، از پیش‌بینی رئیس سازمان برنامه و بودجه برای ایجاد بیش از یک میلیون شغل در لایحه بودجه سال ٩٨ خبر داد.

یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور، از پیش‌بینی رئیس سازمان برنامه و بودجه برای ایجاد بیش از یک میلیون شغل در لایحه بودجه سال ۹۸ خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۹۸، با اشاره به برگزاری اولین جلسه کمیسیون تلفیق با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، همتی رئیس کل بانک مرکزی و زنگنه وزیر نفت اظهار کرد:

در این جلسه محمدباقر نوبخت سه هدف اصلی لایحه بودجه سال ۹۸ را اشتغال، کاهش فقر مطلق و مهار تورم دانست.

 

*** لایحه بودجه سال ۹۸

 

محمود نگهبان سلامی افزود: محمدباقر نوبخت همچنین گفت ۶۵۳۰۰ میلیارد تومان برای ایجاد یک میلیون و هفتاد و هفت هزار شغل در لایحه بودجه سال ۹۸ در نظر گرفته شده و همچنین ۱۴ میلیارد دلار با ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی و دارو، پیش‌بینی شده است.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس اضافه کرد: رئیس کل بانک مرکزی نیز پیرامون نحوه و میزان تامین ارز مورد نیاز کشور توسط بانک مرکزی مطالبی را عنوان کرد و آقای مهندس زنگنه هم مواردی را در مورد درآمدهای نفتی و میزان فروش نفت مطرح کرد.

وی با اشاره به پیش بینی لایحه بودجه سال ۹۸ در دو سقف، گفت:

سقف اول ۴۰۷ هزار میلیارد تومان و سقف دوم ۴۴۷ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

 

*** منابع شرکت‌های دولتی و لایحه بودجه سال ۹۸

 

همچنین در لایحه بودجه سال ۹۸ منابع شرکت های دولتی، موسسات انتفاعی وابسته به دولت و بانک ها ۷۲ درصد، درآمدهای اختصاصی دولت ۴ درصد و منابع عمومی دولت ۲۴ درصد است.

این عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ یادآور شد: در این لایحه اعتبارات هزینه‌ای ٣٢٠ هزار میلیارد تومان، اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای ۶۲ هزار میلیارد تومان و اعتبارات تملک دارایی مالی ۲۵ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: در لایحه بودجه درآمدهای مالیاتی ۱۲۶ هزار میلیارد تومان، صادرات رسمی نفتی یک ونیم میلیون بشکه در روز، سهم صندوق توسعه ملی ۲۰ درصد و متوسط قابل وصول هر بشکه نفت صادراتی ۵۴ دلار در نظر گرفته شده است.

همچنین نرخ تسعیر ارز کالاهای اساسی ۴۲۰۰ تومان و متوسط نرخ ارز ۵۵۴۴ تومان پیش‌بینی شده و ۱۴ میلیارد دلار برای کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی و نهاده‌های دامی و کشاورزی در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: در لایحه بودجه سال ۹۸ ، درآمدهای عمومی ۲۰۸ هزار میلیارد تومان، واگذاری دارایی های سرمایه‌ای ۱۴۸ هزار میلیارد تومان و واگذاری دارایی‌های مالی ۵۱ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه با اشاره به جلسه امروز کمیسیون تلفیق حمایت از معیشت عمومی و عدالت اجتماعی، افزایش شفافیت و انضباط بودجه‌ای، حمایت از تولید و اشتغال، توجه ویژه به فرهنگ و افزایش پایداری بودجه در مقابل تحریم‌ها و شوک‌ها را از ویژگی‌های لایحه بودجه در شرایط تحریمی عنوان کرد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول