کد خبر:68877
پ
انتشار اطلاعات اقتصادی
وزیر کشور :

دستگاه‌ها در پاسخگویی به انتشار اطلاعات اقتصادی منفعلانه عمل نکنند

وزیر کشور در دوازدهمین نشست ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور بر منفعلانه عمل نکردن دستگاه‌ها در مقابل انتشار اطلاعات نادرست اقتصادی به جای پاسخگوئی، تاکید کرد.

وزیر کشور در دوازدهمین نشست ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور بر منفعلانه عمل نکردن دستگاه‌ها در مقابل انتشار اطلاعات  اقتصادی نادرست به جای پاسخگویی، تاکید کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر کشور و رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در دوازدهمین نشست این ستاد ضمن تاکید بر هماهنگی قوا و دستگاه‌های اجرایی در انتشار اطلاعات اقتصادی درست و به موقع و استفاده از اطلاعات صحیح در تمام حوزه‌ها بوی‍‍ژه مباحث اقتصادی گفت:

مصوبات و تصمیمات ستاد برای تمامی دستگاه‌ها از جمله صدا و سیما الزامیست.

 

*** انتشار اطلاعات اقتصادی نادرست به جای پاسخگویی

 

در این نشست که ۲۲ دی ماه ۹۷ در وزارت کشور برگزار شد، وزیر کشور و رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور از رسانه‌های گروهی به وی‍ژه صدا و سیما خواست، در طرح مسائل و موارد اقتصادی بویژه موضوعات مرتبط با بودجه سال آینده از افراد مطلع و آگاه به موضوع در کنار نمایندگانی از دستگاه‌های اجرایی مربوط به موضوع دعوت و مراقبت نمایند و انتقادها باید کاملا منصفانه و کارشناسی ارائه گردد، چرا که ارائه برخی اطلاعات ناقص برغم تلاش‌های صورت گرفته برای برون رفت از مشکلات اقتصادی می‌تواند موجب قضاوت‌های نادرست شود.

رحمانی فضلی گفت: دستگاه‌ها در مقابل انتشار اطلاعات اقتصادی نادرست به جای پاسخگویی، منفعلانه عمل نکنند؛ اگر اینگونه موارد مدیریت نشود کار سخت‌‌تر خواهد شد.

 

*** گزارش نهادهای عضو درخصوص تأمین نیازهای ضروری کشور

 

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور با اشاره به گزارش نهادهای عضو درخصوص تأمین نیازهای ضروری کشور گفت:

برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی باید مراقبت لازم از مبدأ تا مقصد از سوی شبکه‌های نظارت و توزیع صورت گیرد.

رحمانی فضلی با اشاره به در پیش بودن جشن‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، از استان‌ها خواست پیگیر طرح‌های بزرگ ملی و آماده افتتاح باشند.

وزیر کشور با تأکید بر تلاش ستادهای مجری طرح‌های ویژه نوروزی برای تأمین نیازهای مردم در آستانه سال نو گفت: اصناف نیز می‌توانند با ظرفیت مردمی خود پای کار بیایند تا شاهد نشاط اجتماعی در آستانه ورود به سال جدید باشیم.

 

*** تلاش برای بهبود روند انتشار اطلاعات اقتصادی درست

 

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در بخشی از سخنان خود اظهار داشت:

ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، نهادی نوپاست و در طول مدت فعالیت خود تلاش کرده است با کمک سایر دستگاه‌ها به بهبود روند کارها کمک کند هر چند که معتقدیم این ستاد می‌تواند در آینده بهتر هم عمل کند.

وزیر کشور در پایان به تلاش مذبوحانه دشمنان مردم ایران در سالگرد حوادث دی ماه سال گذشته اشاره کرد و گفت:‌

به لطف خداوند و هوشیاری مردم کشور، تحرکات تبلیغاتی دشمن نتوانست بر روحیه مردم اثر بگذارد و ضد انقلابیون وابسته به بیگانه بیش از پیش مأیوس شدند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در این نشست همچنین نمایندگان وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای عضو ستاد نیز به تشریح آخرین اقدامات انجام شده در راستای اجرای مصوبات جلسات ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در زمینه‌های انتشار اطلاعات اقتصادی در زمینه بودجه سال ۹۸، چگونگی تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز کشور و چگونگی نظارت بر فرآیند تأمین و عرضه اقلام ضروری مردم پرداختند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید