کد خبر:69267
پ
دبیر هیات دولت
دبیر هیات دولت خبر داد

تسهیلات بانکی ۶۰ هزار میلیارد تومانی برای توسعه اشتغال

دبیر هیات دولت با اشاره به اعتبار پیش‌بینی شده در دولت برای توسعه اشتغال ، از ارائه تسهیلات بانکی ۶۰ هزار میلیارد تومانی توسط دولت و صندوق توسعه ملی خبر داد.

دبیر هیات دولت با اشاره به اعتبار پیش‌بینی شده در دولت برای توسعه اشتغال ، از ارائه تسهیلات بانکی ۶۰ هزار میلیارد تومانی توسط دولت و صندوق توسعه ملی خبر داد.

 

*** حمایت از تولید و توسعه اشتغال ؛ یکی از سیاست‌های دولت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، دبیر هیات دولت با اشاره به مصوبات روز گذشته (یکشنبه ۲۳ دی ماه) در جلسه هیات دولت اظهار داشت:

حمایت از تولید و توسعه اشتغال همواره یکی از سیاست‌های دولت است. تولید و اشتغال یکی از شاخصه‌های مهمی است که وضعیت کشور را روشن کرده و اقتصاد کلان را معرفی می‌کند.

ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و حفظ فرصت‌های موجود همواره از اولویت‌های دولت بوده است.

وی ادامه داد: در جلسه روز گذشته سازمان برنامه و بودجه گزارشی از وضعیت تولید و توسعه اشتغال کشور ارائه کرد.

بر اساس این گزارش اعتبار پیش‌بینی شده در دولت برای توسعه اشتغال ، هم از طریق دولت و هم از طریق صندوق توسعه ملی و هم تسهیلات بانکی ۶۰ هزار میلیارد تومان است.

 

*** تصویر کلی اشتغال در کشور

 

سازمان برنامه و بودجه همچنین در این جلسه گزارشی از تصویر کلی اشتغال و توسعه اشتغال در کشور ارائه کرد.

این گزارش شامل جمعی و غیر فعال، اشتغال ناقص و کامل و بیکاران تحصیلکرده است و همچنین تصویر بیکاری در استان‌های مختلف را شامل می‌شود.

دبیر هیات دولت با اشاره به این که گزارش سازمان برنامه و بودجه و سایر دستگاه‌ها برای توسعه اشتغال با استفاده از ظرفیت‌های قانونی ارائه شد بیان کرد:

بر اساس این گزارش بیش ۱۴۰ هزار طرح برای توسعه اشتغال معرفی شده که ۷۰ هزار طرح تصویب شده و ۶۵ هزار طرح به انعقاد قرار داد رسیده و ۴۴ هزار و ۵۰۰ طرح تسهیلات دریافت کردند.

تسهیلات به مبلغ یبش از ۵ هزار تومان دریافت کردند. بر این اساس ۱۵۰ هزار شغل ایجاد شده است.

 

*** حمایت از مشاغل خانگی

 

حاجی میرزایی ادامه داد: این برنامه‌ها در حوزه گردشگری، صنایع دستی، میراث فرهنگی، کارورزی‌های دانشگاهی، طرح مشوق بیمه سهم کارفرمایی مهارت‌ها و محیط کار یارانه دست مزد، حمایت از مشاغل خانگی و واحدهای اقتصادی کشاورزی، بافت فرسوده و معیشت مناطق مرزی و توسعه باغات است که از تسهیلات برخوردار شدند.

وی همچنین تصریح کرد:‌ دولت در این جلسه تاکید کرد که وزارت تعاون، صنعت، فرهنگ، جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی نظارت بیشتری داشته باشند تا تسهیلات ارائه شده کاملا در جهت طرح‌های تصویب شده مورد استفاده قرار گیرند.

حاجی میرزایی در ادامه گفت:‌ در ای جلسه همچنین برای ساماندهی رودخانه کرج در محدوده شهر تهران و جبران زنجان، قم، و تهران و آذربایجان شرقی بیش از ۸ هزار میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده دشد و ۲۶ میلیارد تومان تسهیلات بانکی در نظر یگرفته شد.

 

*** تلاش دولت برای کاهش تلفات انرژی در بخش زیر ساختمان

 

وی با اشاره به گزارش ارائه شده از وضعیت تولید و توسعه اشتغال کشور و با بیان اینکه دولت دنبال کاهش ۵ درصدی تلفات انرژی در بخش زیر ساختمان است افزود:

برای تحقق این هدف آیین نامه‌ای به تصویب رسید که بر اساس آن دستگاه‌ها به ممیزی انرژی و تعیین وضعیت ساختمان خود ملزم شده و باید تلاش کنند که عملکرد مصرف انرژی خود را بهبود ببخشیم.

به گزارش خبرگزاری سروش، دبیر هیات دولت در پایان اظهار داشت: همچنین مقررات ملی ساختمان و ضوابط اجایی و فنی باید تکمیل شود. سامانه الکترونی‌ کنترل شدت مصرف انرژی و بسته اجرایی برای تشویق افراد حقیقی که در مصرف انرژی وجود دارند در نظر گرفته شود.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 17 =

کلید مقابل را فعال کنید