کد خبر:69291
پ
رئیس سازمان اداری و استخدامی
رئیس سازمان اداری و استخدامی خبر داد

ثبت اطلاعات ۷۳۲ هزار حقوق‌بگیر در سامانه حقوق و مزایا

رئیس سازمان اداری و استخدامی با اشاره به طراحی سامانه حقوق و مزایا از ثبت اطلاعات ۷۳۲ هزار حقوق‌بگیر در این سامانه خبر داد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی با اشاره به طراحی سامانه حقوق و مزایا از ثبت اطلاعات ۷۳۲ هزار حقوق‌بگیر در این سامانه خبر داد.

 

*** دستورالعمل عضویت دستگاه‌ها در سامانه حقوق و مزایا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس سازمان اداری و استخدامی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران گفت: طراحی سامانه حقوق و مزایا ، در سال گذشته در دستور کار سازمان اداری و استخدامی قرار گرفته و در اردیبهشت ماه سال جاری نیز، این دستورالعمل برای عضویت دستگاه‌ها در سامانه ابلاغ شده است.

جمشید انصاری کشور افزود: هنوز هم در برخی از دستگاههای اجرایی، کاربران با وجود اینکه آموزش دیده‌اند، دچار ابهام هستند و ما در حال رفع این ابهامات هستیم.

وی با اشاره به ضرورت دسترسی به حقوق مدیران، گفت: طبق قانون، شرط پرداخت حقوق ثبت در سامانه حقوق و مزایا است؛ بر این اساس، اگر قرار بود مر قانون عمل کرده و از ابتدای سال اعلام می‌کردیم تا زمانی که ثبت نکنید، اجازه پرداخت ندارید، آنگاه هفت تا هشت ماه، حقوق برای این افراد واریز نمی‌شد.

انصاری ادامه داد: در مهرماه، بخشنامه‌ای صادر کردیم که هر یک از دستگاه‌ها، در سامانه حقوق و مزایا اطلاعاتی خودشان گزینه‌ای ایجاد و پرداختی‌ها را ثبت کنند.

 

*** میزان ثبت اطلاعات قوه مجریه

 

وی با بیان اینکه قوه مجریه، بیشترین ثبت را داشته است، افزود: دستگاه‌های خارج از قوه مجریه، چندان تمایلی به ثبت اطلاعات ندارند؛ به خصوص دستگاه‌هایی که بیشترین ادعا را در این رابطه داشتند، کمتر همکاری نمودند.

وی ادامه داد: یکی از این دستگاه‌ها صدا و سیما است که با وجود مدعی بودن هنوز اطلاعات را ثبت نکرده است.

معاون رئیس جمهور اظهار داشت: مجلس اولین قوه خارج از قوه مجریه بود که اطلاعات خود را در سامانه حقوق و مزایا ثبت کرد؛ اما دستگاه‌های وابسته به مجلس همچون دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌ها، اطلاعات را وارد نکرده‌اند.

به گفته انصاری، مجموعه قوه قضاییه و نهادهای خارج از قوای سه‌گانه، هنوز اطلاعات خود را بارگذاری نکرده‌اند.

وی ادامه داد: برای ۱۶۸۳ دستگاه در سامانه، کاربر تعریف شده است؛ در حالیکه باید ۳۶۴۶ کاربر معرفی می‌شد؛ اما هنوز این اتفاق نیفتاده است.

انصاری با اشاره به راه‌اندازی سامانه حقوق و مزایا ادامه داد:

۱۲۷۲ دستگاه، قوانین مورد عمل خود و حدود ۴۰۰ دستگاه اطلاعات حقوق و مزایای خود را وارد کرده اند؛ به این معنا که ۷۳۲ هزار و ۹۹۰ نفر از حقوق بگیران وارد شده است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: دستگاه‌های آموزش و پرورش و بهداشت و درمان که یک میلیون و ۲۰۰ هزار کارمند دارند، اطلاعات را بارگذاری کرده و برای لینک شدن با سامانه ما، اقدامات لازم در حال انجام است.

وی افزود: به طور کلی، اطلاعات دو میلیون و ۱۰۰ هزار نفر حقوق بگیر، در سامانه حقوق و مزایا بارگذاری شده است.

 

*** ابلاغیه جدید ثبت حقوق کلیه مدیران

 

انصاری با بیان اینکه ۲۴۰ هزار نفر در قوه مجریه، با پست سازمانی مدیر و رئیس مشغول به کار هستند، گفت:

در سامانه حقوق و مزایا ، حقوق مدیران کل به بالاتر ثبت می‌شود که مجلس ایراد گرفته و اعلام کرد کلمه مدیر در قانون به صورت عام ذکر شده است،

از این رو طبق ابلاغیه جدید، حقوق کلیه مدیران و روسا ثبت خواهد شد.

معاون رئیس جمهور اظهار داشت: از نظر ما بیشتر از ۵۰ درصد اطلاعات، در سامانه حقوق و مزایا ثبت شده است و ما آمادگی فراهم کردن زمینه دسترسی عموم مردم به سامانه را داریم که امیدواریم این موضوع هفته آینده در هیات دولت مطرح شود.

 

*** برای چند نفر مجوز ادامه کار گرفته شد؟

 

انصاری در ادامه درخصوص قانون منع بکارگیری بازنشستگان، گفت: در اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان به همکاری ۳۲۶ نفر در مجموعه دولت خاتمه داده شد.

وی با اشاره به راه‌انداز سامانه حقوق و مزایا افزود: از این تعداد ۱۱۰ نفر از مقامات و ۵۲ نفر از شرکت های وابسته به صندوق بازنشستگی کشور و مابقی نیز در مشاغل دیگری بودند.

معاون رییس جمهور ادامه داد: به فعالیت ۲۰۰ نفر در سازمان صدا و سیما و ۶۵۰ نفر در نیروهای مسلح خاتمه داده شد.

وی گفت: در مجموع به فعالیت ۱۱۷۶ نفر در راستای اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان خاتمه داده شد.

انصاری با اشاره به راه‌اندازی سامانه حقوق و مزایا اظهار داشت: برای دو نفر در وزارت بهداشت، یک نفر در وزارت راه و شهرسازی، یک نفر در وزارت نفت و یک نفر در وزارت جهاد کشاورزی مجوز ادامه کار گرفته شد.

وی ادامه داد: البته این پنج نفر به غیر از اجازه‌هایی است که به صورت کلی برای دستگاه‌ها گرفته شده است. به عنوان مثال دستگاهی برای تداوم فعالیت ۲۰ نفر مجوز گرفته که البته با توجه به اینکه هنوز نهایی نشده است، در اختیار ما نیست.

 

*** نظر مقام معظم رهبری درباره رابطه قانون منع بازنشستگی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس سازمان اداری و استخدامی در خصوص نقطه نظرات مقام معظم رهبری در رابطه با این قانون، گفت: از ابتدا نیز این نقطه نظر بود که نمی توان این قانون را صفر و یک دید؛ برخی از افراد تخصصی دارند که نمی توان خلا وجودی آنها را جبران کرد. مخاطب رهبری نیز مجلس بود. با ابلاغ رییس مجلس مرکز پژوهش ها بررسی ها را آغاز کرده و هر نتیجه ای کسب شود به مجلس تقدیم خواهد شد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 14 =

کلید مقابل را فعال کنید