کد خبر:70658
پ
رحمانی
وزیر صنعت معدن و تجارت خبر داد

شروط حمایت از محصولات ساخت داخل

وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به سیاست دولت در راستای تمرکز زدایی از حمایت نشدن محصولات خودرویی و لوازم خانگی که کمتر از ۴۰ درصد آن ساخت داخل باشد، خبر داد.

وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به سیاست دولت در راستای تمرکز زدایی از حمایت نشدن محصولات خودرویی و لوازم خانگی که کمتر از ۴۰ درصد آن ساخت داخل باشد، خبر داد.

 

*** محصولاتی که کمتر از ۴۰ درصد آن ساخت داخل باشد را حمایت نمی‌کنیم

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به سیاست دولت در راستای تمرکز زدایی و اینکه برنامه‌های خوبی در آینده داریم، گفت:

محصولات خودرویی و لوازم خانگی که کمتر از ۴۰ درصد آن ساخت داخل کشور باشد را حمایت نخواهیم کرد.

 وزیر صنعت معدن و تجارت اظهار کرد: کاری که شما انجام می‌دهید و اینکه از یک نفر تا هر چند نفری را که بر سرکار گذاشته‌اید بسیار با ارزش است و به عنوان یک ایرانی همیشه می‌گویم دست شما را می‌بوسم.

شرایطی پیش آمده و مشکلاتی را داریم که بخشی از آن همیشه هست و بخشی از آن یک حرکت جمعی را می‌طلبد.

رضا رحمانی ادامه داد: وظیفه ما این است که مشکلات را پیگیری کنیم، اما بنابر گفته امام راحل مامور به پیگیری هستیم نه مامور به نتیجه، ما پیگیر امور هستیم و تلاش خودمان را هم انجام می‌دهیم و از خداوند می‌خواهیم آن را به نتیجه منجر کند.

 

*** جنگ اقتصادی

 

وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به لزوم حمایت از محصولات ساخت داخل و اینکه در یک جنگ اقتصادی قرار داریم گفت:

به تعدیل کارگر حساسیت دارم. دراین باره صحبت نکنید. تلاش ما بر این است که وضع موجود را حفظ کنیم.

رحمانی با بیان اینکه سیاست دولت تمرکز زدایی است افزود: زمانی که وارد وزارتخانه شدم ۶۰ درصد از برنامه تولید عقب بودیم و با هرجایی که تماس می‌گرفتم می‌گفتند روبه تعطیلی هستیم، اما اکنون جلوی روند نزولی گرفته شده است.

 

*** تسهیلات صنایع

 

وی در رابطه با تسهیلات برای صنایع یادآورشد: در طرح رونق تولید، صنایع کوچک و متوسط مستثنی شده‌اند. بدین معنا که اگر چک برگشتی یا بدهی غیر جاری دارند بانک به این دلایل نمی‌تواند به آن‌ها تسهیلات پرداخت نکند.

اما به شرط اینکه بتواند محصولات ساخت داخل را تولید کند و بازار فروش هم داشته باشند. این بخشنامه دولت است و اگر بانکی این موضوع را رعایت نمی‌کند با آن برخورد کنید.

واقعا ظلم است که واحد تولیدی به دلیل نبود سرمایه در گردش نتواند تولیدی داشته باشد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر صنعت معدن و تجارت اضافه کرد: نیم نگاهی به صادراتِ صنایع تولیدی در شهرستان داشته باشید.

اکنون علاوه بر بازار داخل، بازار صادرات هم مهم است. قطعه سازی که اکنون مشکل دارد اگر به صادرات وصل شده بود الان با رکود خودرو ساز داخلی از پا نمی‌افتاد و دچار مشکل نمی‌شد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید