کد خبر:71510
پ
سورنا ستاری
معاون علمی‌ و فناوری رئیس‌جمهور خبر داد

تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در آستانه رسیدن به مرز ۴۰۰۰ شرکت

معاون علمی‌ و فناوری رئیس‌جمهور تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان را در آستانه رسیدن به مرز ۴۰۰۰ شرکت برآورد کرد.

معاون علمی‌ و فناوری رئیس‌جمهور تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان را در آستانه رسیدن به مرز ۴۰۰۰ شرکت برآورد کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون علمی‌وفناوری رئیس‌جمهور با اشاره به این موضوع، اظهار کرد: هدف ما بسط و گسترش اقتصاد دانش‌بنیان و بالفعل کردن ظرفیت‌ها است.

بوشهر جزو استان‌های مهمی است که با زیرساخت‌هایی چون نیروی انسانی خلاق و تحصیل کرده دانشگاهی، گردشگری، نفت و گاز پتروشیمی و شیلات از حیث اقتصاد دانش‌بنیان از اهمیت بالایی برخوردار است.

سورنا ستاری افزود: این روزها اتفاقاتی در دانشگاه‌ها، مراکز نوآوری و پارک‌های فناوری استان‌ها می‌افتد که جزو ارزنده‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

 

*** تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان

 

معاون علمی‌وفناوری رئیس‌جمهور، نقش‌آفرینی برجسته کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و فناور در سپهر اقتصاد کشور را یکی از مهمترین این دستاوردها برشمرد و افزود:

تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در آستانه رسیدن به مرز ۴۰۰۰ شرکت است و سال گذشته درآمد این شرکت‌ها به ۶۰ هزار میلیارد تومان رسید؛ در سال جاری و سال آینده رشد قابل توجهی خواهد داشت.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، افتتاح مرکز نوآوری بوشهر، بازدید از واحدهای فناور، شرکت در نشست شورای اداری و دیدار با نماینده ولی فقیه استان از مهم‌ترین برنامه‌های سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به استان بوشهر است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

کلید مقابل را فعال کنید