کد خبر:72328
پ
آیت‌الله مکارم شیرازی

واکنش آیت‌الله مکارم شیرازی به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور ایران

آیت‌الله مکارم شیرازی در واکنش به صحبت‌های اخیر رئیس‌جمهور ایران درباره مسئله حجاب و فضای مجازی از صحبت در زمان مناسب درباره این موضوع خبر داد.

 آیت‌الله مکارم شیرازی در واکنش به صحبت‌های اخیر رئیس‌جمهور ایران درباره مسئله حجاب و فضای مجازی از صحبت در زمان مناسب درباره این موضوع خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، آیت‌الله مکارم شیرازی صبح چهارشنبه ۳ بهمن ماه ۹۷ در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم با اشاره به اینکه مساله حجاب جزو مسائل ضروری است، ادامه داد:

رئیس‌جمهوری که قسم خورده است ارزش‌های اسلامی را حفظ کند، باید به قسم خود پایبند باشد؛ ما اگر این همه شهید دادیم، برای ارزش‌های اسلامی بوده است.

 

*** واکنش آیت‌الله مکارم شیرازی

 

این مرجع تقلید افزود: اگر به قول غربی‌ها در منطقه اولین قدرت هستیم، آن هم بر اثر اسلام است؛ این را باید حفظ کرد، شما رئیس‌جمهوری اسلامی هستید، نه رئیس‌جمهور کشور دموکراتیک سکولار.

 آیت‌الله مکارم شیرازی اضافه کرد: درباره فضای مجازی هم ببینید که چه فسادهایی رخ داده است، ما منکر این فضا نیستیم، اما باید جلوی مفاسد را گرفت، بنده از برخی از قضات محترم دادگستری شنیده‌ام که می‌گفتند اکثر طلاق‌هایی که واقع می‌شود مرتبط با وسوسه‌های فضای مجازی است و اکثر بدآموزی‌ها و انحرافات هم مربوط به این فضا است.

 

*** حذف فضای مجازی

 

این استاد برجسته حوزه بیان کرد: کسی نمی‌گوید فضای مجازی را حذف کنید، بلکه باید این فضا را اصلاح کرد، رئیس‌جمهور در سخنان خود می‌گوید؛ وقتی مردم همه چیز را خواستند، نباید جلوی خواست آنان را گرفت؛ که در پاسخ باید گفت:

اگر مردم همه چیز را می‌فهمند، پس در دادگستری و تعزیرات را هم ببندید، یقینا یک عده خطاکار در کشور وجود دارند که باید جلوی آنان را گرفت.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور باید اشتباهات خود را اصلاح کند، در پایان اظهار داشت:

یکی از اصول سیاست این است که اگر در یک جا مسئله بغرنجی پیدا کردید، به سراغ مسائل حاشیه‌ای بروید؛ این جزو مسائل سیاست است؛ حالا هم که این مشکلات اقتصادی وجود دارد، مسئولان سراغ مباحث حاشیه‌ای می‌روند؛ سرگرم کردن مردم با این مسائل کار درستی نیست.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + بیست =

کلید مقابل را فعال کنید