کد خبر:72801
پ
پروژه تهران – شمال
وزیر راه تاکید کرد

استفاده از دستاورد‌های به‌روز مهندسی در پروژه تهران – شمال

وزیر راه بر استفاده از دستاورد‌های به‌روز مهندسی در طراحی پروژه تهران – شمال تاکید کرد.

وزیر راه بر استفاده از دستاورد‌های به‌روز مهندسی در طراحی پروژه تهران – شمال تاکید کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر راه پیش از ظهر پنجشنبه ۴ بهمن ۹۷ در جریان بازید از منطقه یک پروژه تهران – شمال اظهار کرد:

امروز از کل مسیر یک که ۶ قطعه و به طول ۳۲ کیلومتر است بازدیدی داشتیم.

 

*** پروژه‌های فاخرمهندسی عمران

 

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: پروژه تهران – شمال یکی از پروژه‌های فاخرمهندسی عمران در کشور است که تمامی دستاوردهای روز مهندسی در طراحی آن لحاظ شده است.

وی در ادامه گفت: شرکت‌های گوناگونی که در این پروژه کار می‌کنند از بهترین شرکت‌های موجود در کشور در این زمینه هستند و با هدایت کار که توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور و بنیاد مستضعفان در این پروژه صورت گرفته است و همچنین هماهنگی و یکپارچگی لازمی که وجود داشته است تلاش شده است که این پروژه در کشور، کاری ماندگار شود.

 

*** پروژه راه تهران – شمال در قطعه و منطقه یک

وزیر راه و شهرسازی در خصوص کارهای اجرایی پروژه تهران – شمال در قطعه و منطقه یک بیان کرد:

اقلامی که باید نصب شود تامین شده است و در انجام باقی کارها رعایت شرایط استاندارد ضروری است و اراده بر این مبنا است که تا تابستان مردم بتوانند از این قطعه استفاده کنند.

اسلامی توضیح داد:این قطعه و این منطقه حدود ۶۰ کیلومتر را کوتاه می‌کنند و بهترین بخش از این پروژه تهران- شمال همین منطقه است چون به لحاظ مسافت کوتاهی مزیت خوبی دارد و در کوتاهی زمان نیز سهم آن که دو ساعت بوده است را به ۲۰ دقیقه رسانده است.

 

*** سوالات متداول مردم درمورد طولانی شدن ساخت پروژه

 

وی با اشاره به سوالات متداول مردم درمورد طولانی شدن ساخت و اجرای پروژه تهران – شمال گفت:

عوامل رکود زیادی به این پروژه تحمیل شده است، معارضات زیادی داشته است و در بخشی از سال‌ها به دلیل شرایط خاص آن روزها جزو اولویت‌ها نبوده است و موجب شده است که زمانی حدود ۲۰ سال اجرای آن به طول انجامد.

وزیر راه وشهرسازی تاکید کرد: اوایل دهه  ۹۰ فعالیت چشم گیری در این پروژه داشتیم و منطقه ۴ به بهره برداری رسید که مردم از آن استفاده می‌کنند.

وی اشاره کرد: از سال ۹۳ که دولت تدبیر و امید با اراده‌ای جدید و هماهنگی کافی و یکپارچگی با بنیاد مستضعفان که سرمایه گذار و شریک پروژه است بی وقفه کار اجرای آن را دنبال کرده است و امروز شاهد هستیم که هیچ جای این پروژه با وجود شرایط سخت و برفی مسیر تعطیل نبوده است و کار درحال انجام است تا زودترقطعه یک برای استفاده مردم به مرحله بهره برداری برسد.

 

*** روند کار در قطعات ۲ و ۳ پروژه تهران – شمال

 

اسلامی در مورد روند کار در قطعات ۲ و ۳ پروژه تهران – شمال با اشاره به اینکه دو بخش به طول مسیر‌های ۲۰ کیلومتری در این قسمت‌ها خواهیم داشت، بیان کرد:

حدود نیم درصد مسیر تونل است، ۱۰ درصد به پل ها اختصاص دارد، مسیر باقی مانده حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، مذاکرات با سرمایه گذاران در حال انجام است و اجرای آن ۴ سال زمان‌بر است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر راه در پایان اظهار داشت: اکنون فوریت کار ما اتصال ایمن منطقه یک محور کرج- چالوس است به نحوی که ازدحام در نقطه تلاقی نداشته باشیم وشاهد روان سازی ترافیک باشیم و به موازات آن اجرای عملیات منطقه ۲ و ۳ این پروژه نیز انجام شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − یازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول