کد خبر:73022
پ
فولاد
بر اساس گزارش تازه انجمن جهانی فولاد؛

ایران دهمین تولیدکننده بزرگ فولاد جهان شد

گزارش تازه انجمن جهانی فولاد نشان می‌دهد ایران با کنار زدن ایتالیا، تایوان و اوکراین به دهمین تولیدکننده بزرگ فولاد جهان در سال ۲۰۱۸ تبدیل شده است.

گزارش تازه انجمن جهانی فولاد نشان می‌دهد ایران با کنار زدن ایتالیا، تایوان و اوکراین به دهمین تولیدکننده بزرگ فولاد جهان در سال ۲۰۱۸ تبدیل شده است.

 

*** میزان تولید فولاد جهان در سال ۲۰۱۸

 

به گزارش خبرگزاری سروش، انجمن جهانی فولاد در گزارش تازه خود کل میزان تولید فولاد جهان در سال ۲۰۱۸ را ۱۸۰۸ میلیون تن اعلام کرد.

تولید فولاد‌جهان در این سال نسبت به سال قبل از آن رشد ۴.۶ درصدی داشته است.

 

*** عملکرد صنعت فولاد ایران

 

این گزارش حاکی است که صنعت فولاد ایران علیرغم تحریم‌های آمریکا عملکرد بسیار خوبی داشته و توانسته در بین تولیدکنندگان بزرگ فولاد جهان، با پشت سرگذاشتن ایتالیا، تایوان و اوکراین به دهمین تولیدکننده بزرگ فولاد جهان تبدیل شود. 

 

*** رشد تولید فولاد ایران

 

تولید فولاد ایران در سال گذشته میلادی نسبت به سال ۲۰۱۷ معادل ۱۷.۷ درصد افزایش یافت و به ۲۵ میلیون تن رسید. ایران در سال ۲۰۱۷ نیز ۲۱.۲ میلیون تن فولاد تولید کرده بود.

ایران در سال ۲۰۱۷ سیزدهمین تولیدکننده بزرگ فولاد در جهان بود و ایتالیا، تایوان و اوکراین به ترتیب در رتبه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم قرار داشتند اما در سال ۲۰۱۸ با رشد قابل توجه تولید فولاد در ایران، رتبه دهم به ایران اختصاص یافت و سه کشور مذکور به ترتیب در رتبه های یازدهم، دوازدهم و سیزدهم قرار گرفتند. 

سهم ایران از کل تولید فولاد‌جهان در سال ۲۰۱۸ میلادی  ۱.۳۸ درصد برآورد شده است.

 

*** جدیدترین رتبه‌بندی تولیدکنندگان فولاد جهان براساس میزان تولید-اعداد به میلیون تن 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 4 =

کلید مقابل را فعال کنید