کد خبر:73401
پ
ترانزیت گاز

برگزاری نشست بررسی موانع صادرات و ترانزیت گاز

نخستین نشست از سلسله نشست‌های پنجمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، با موضوع بررسی موانع پیش روی توسعه و صادرات ترانزیت گاز در کشور و راهکارهای رفع آنها برگزاری می‌شود.

نخستین نشست از سلسله نشست‌های پنجمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، با موضوع بررسی موانع پیش روی توسعه و صادرات ترانزیت گاز در کشور و راهکارهای رفع آنها برگزاری می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در ادامه برگزاری چهار همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، پنجمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی با عنوان «انرژی؛ پیشران اقتصاد ایران» بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد. 

 

*** توسعه و صادرات ترانزیت گاز

 

همایش سالانه اقتصاد مقاومتی هر ساله در بهمن ماه و در ایام مقارن با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و تصویب سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شود و طی آن، زمینه برای رصد و پایش اقتصاد مقاومتی در کشور، تقویت پایه‌های علمی و پژوهشی اقتصاد مقاومتی و ارائه پیشنهادهای عملیاتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی با حضور همه فعالان این حوزه فراهم می‌شود.

رویکرد این همایش‌ها سیاست پژوهی و عملیات پژوهی است و هر سال یک موضوع محوری را مدنظر قرار می‌دهد تا راهکارهای لازم در آن حوزه را با رویکرد مقاوم سازی اقتصاد طرح و بررسی نماید.

در سال جاری موضوع انرژی، توسعه و صادرات ترانزیت گاز به عنوان موضوع محوری این همایش قرار گرفته و برای بررسی آن ۵ محور در نظر گرفته شده است.

ساختار اداره بخش انرژی، انرژی و روابط خارجی، اقتصاد برق، زنجیره تامین صنعت انرژی و زنجیره ارزش نفت و گاز، ۵ محور مذکور است.

این همایش در روز ۲۹ بهمن ماه سال ۱۳۹۷ مقارن با سالروز ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شود؛ پیش از برگزاری همایش نیز نشست‌هایی در هر یک از محورها جهت بررسی عمیق‌تر مباحث تشکیل می‌شود.

 

*** نخستین نشست همایش سالانه اقتصاد مقاومتی

 

نخستین نشست این همایش پیش از روز برگزاری، به محور انرژی و روابط خارجی و موضوع «بررسی موانع پیش روی توسعه و صادرات ترانزیت گاز در کشور و راهکارهای رفع آنها» می‌پردازد. 

در این نشست، ملکی، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف و عضو کمیته علمی پنجمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، نرسی قربان، عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران، حاجیانی، معاون پژوهشی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری و عادلی، دبیرکل سابق مجمع کشورهای صادرکننده گاز به عنوان اعضای اصلی نشست به همراه جمعی از کارشناسان حوزه انرژی حضور دارند.

کمیته علمی این همایش را عباس ملکی، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف، محمودرضا حقی فام، عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس و معاون توانیر، وطن خواه، معاون انرژی مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، محمدخانی، معاون زیربنایی سابق مرکز پژوهش‌های مجلس، سیفی، مدیرعامل سابق شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و کریمی دکترای سیاستگذاری انرژی دانشگاه صنعتی شریف و کارشناس انرژی تشکیل می‌دهند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، حضور در نشست بررسی موانع صادرات و ترانزیت گاز که در تاریخ دوشنبه ۸ بهمن ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۳ تا ۱۵ برگزار می‌شود، برای کارشناسان و پژوهشگران و عموم علاقه مندان این حوزه امکانپذیر است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید