کد خبر:73411
پ
دلیری
معاون جذب سرمایه‌گذاری معاونت علمی رئیس‌جمهور خبر داد

فروش ۶۰۰۰ میلیارد تومانی شرکت‌های نوین ایرانی

معاون جذب سرمایه‌گذاری معاونت علمی رئیس‌جمهور با توجه به گسترش فعالیت شرکت‌های فعال در عرصه فناوری‌های نوین ایران از فروش ۶۰۰۰ میلیارد تومانی شرکت‌های نوین ایرانی خبر داد.

معاون جذب سرمایه‌گذاری معاونت علمی رئیس‌جمهور با توجه به گسترش فعالیت شرکت‌های فعال در عرصه فناوری‌های نوین ایران از فروش ۶۰۰۰ میلیارد تومانی شرکت‌های نوین ایرانی خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون جذب سرمایه‌گذاری معاونت علمی رئیس‌جمهور در کنفرانس بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران، اظهار کرد:

ما در حال حاضر بیش از ۴۰۰۰ شرکت های‌تک، در ایران داریم که خوشبختانه بخش قابل توجهی از آن‌ها بسترهای صادراتی لازم را فراهم کرده‌اند.

 

*** در‌آمد شرکت‌های نوین ایرانی

 

علیرضا دلیری ادامه داد: آخرین آمارهای ما نشان می‌دهد که شرکت‌های نوین ایرانی توانسته‌اند حدود ۶,۰۰۰ میلیارد تومان از محل دستاوردهای خود فروش داشته باشند و ۳۰۰ هزار فرصت شغلی نیز به وسیله آن‌ها ایجاد شده که درصد قابل توجهی از آن‌ها را جوانان تشکیل می‌دهند.

معاون جذب سرمایه گذاری معاونت علمی رئیس جمهوری با اشاره به فروش ۶۰۰۰ میلیارد تومانی شرکت‌های نوین ایرانی و با بیان این‌که توسعه اقتصادی در حال حاضر رابطه مستقیمی با فعالیت در عرصه فناوری‌های نوین دارد، توضیح داد:

امروز بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته دنیا بخش قابل توجهی از تمرکز خود را برروی فناوری‌های نوین قرار داده‌اند و کشور ما نیز برای پیگیری اهداف اقتصادی خود باید در این بخش فعالیت داشته باشد.

 

*** رتبه نخست ایران در اقتصاد دانش‌بنیان در منطقه

 

دلیری با اشاره به فروش ۶۰۰۰ میلیارد تومانی شرکت‌های نوین ایرانی ادامه داد: آخرین آمارها نشان می‌دهد که ایران در زمینه اقتصاد دانش‌بنیان رتبه نخست منطقه را در اختیار داشته و در شاخص جهانی نیز از رتبه ۲۵ به رتبه ۱۶ رسیده‌ایم که این مساله نتیجه برنامه‌ریزی معاونت علمی در طول پنج سال گذشته است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی این معاونت برای تسهیل فعالیت شرکت‌های دانش بنیان، خاطر نشان کرد:

ما ابزارهای مختلفی را در این حوزه فعال کرده‌ایم که گزینه‌هایی مانند معافیت‌های مالیاتی، بیمه‌ای و گمرکی بخشی از آن به شمار می‌رود، زیرا ما معتقدیم که گسترش و فعالیت این شرکت‌ها نقش مهمی در آینده اقتصادی ایران خواهد داشت.

 

*** تداوم حمایت‌ها از تعداد شرکت‌های نوین ایرانی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون جذب سرمایه‌گذاری معاونت علمی رئیس جمهوری با اشاره به فروش ۶۰۰۰ میلیارد تومانی شرکت‌های نوین ایرانی در پایان خاطر نشان کرد:

میزان بهره‌وری این شرکت‌ها در صورتی که شرایط برای توسعه فعالیت‌هایشان وجود داشته باشد، بسیار فراهم است تا جایی که ما شرکت‌هایی داریم که با سرمایه یک میلیون تومانی کار خود را آغاز کرده‌اند و در حال حاضر نیز به سرمایه هشت میلیارد تومان رسیده‌اند.

از این رو امیدواریم با تداوم حمایت‌ها از تعداد شرکت‌های نوین ایرانی و هم‌چنین توانایی شأن در بازارهای داخلی و خارجی افزایش پیدا کند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + هفده =

کلید مقابل را فعال کنید