کد خبر:73473
پ
بانک ملی ایران
عضو شورای شهر تهران:

موزه بانک ملی ایران بخشی از هویت کشور است

عضو شورای شهر تهران در بازدید خود از اقدام ارزشمند بانک ملی ایران برای جمع آوری مجموعه‌ای از آثار تاریخی در این موزه تقدیر کرد.

عضو شورای شهر تهران در بازدید خود از اقدام ارزشمند بانک ملی ایران برای جمع آوری مجموعه‌ای از آثار تاریخی در این موزه تقدیر کرد.

 

*** نقدیر از اقدام ارزشمند بانک ملی ایران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، عضو شورای شهر تهران در بازدید خود اقدام ارزشمند بانک ملی ایران، برای جمع‌آوری مجموعه‌ای از آثار تاریخی در این موزه را ستود و افزود:

این مجموعه عالی برای همه ایرانیان واجد ارزشی بی بدیل است و امیدوارم همه مردم از این بخش از سرمایه‌های ملی خود دیدن کنند.

حجت نظری در ادامه ضمن بازدید از ساختمان سردار اسعد بختیاری (محل سابق موزه بانک ملی ایران)، از زورخانه این بانک و برج آب که جزو میراث ثبت شده ملی هستند، نیز بازدید کرد.

 

*** مجموعه‌های ارزشمند در موزه بانک ملی ایران 

 

لازم به ذکر است موزه بانک ملی ایران، شامل مجموعه‌ای ارزشمند از سکه‌ها، تابلوهای نفیس خوشنویسی، فرش و مینیاتور، نقاشی‌های مدرن و کلاسیک، مسکوکات، اشیای قیمتی و کهن اهدا شده از طرف بانک‌ها و یا شخصیت‌های برجسته، آثار قلمزنی، ادوات و ابزارهای تاریخی و قدیمی بانکداری و نیز اسناد معاملات بزرگ است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، این موزه در خیابان فردوسی تهران بالاتر از خیابان سرهنگ سخایی واقع است و علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان داخلی و خارجی می‌توانند روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ۱۳ تا ۱۷ برای بازدید مراجعه کنند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
بانک ملی ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول