اخبار برگزیده

کد خبر:74003
پ
اقتصاد مقاومتی
در جریان پنجمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی؛

چالش‌های اقتصاد صنعت برق بررسی می‌شود

دومین نشست از سلسله نشست‌های پنجمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، با موضوع چالش‌های اقتصاد صنعت برق به میزبانی پژوهشگاه نیرو برگزار می‌شود.

دومین نشست از سلسله نشست‌های پنجمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، با موضوع چالش‌های اقتصاد صنعت برق به میزبانی پژوهشگاه نیرو برگزار می‌شود.

 

*** چالش‌های اقتصاد صنعت برق

 

به گزارش خبرگزاری سروش، پنجمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی با موضوع «انرژی؛ پیشران اقتصاد ایران» ۲۹ بهمن ماه سال جاری در سالروز ابلاغ سیاست‌های کلی، توسط شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی با بررسی چالش‌های اقتصاد صنعت برق برگزار می‌شود.

این همایش سالانه که معتبرترین رویداد اقتصاد مقاومتی در کشور است، توسط شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی با همکاری دیگر نهادها از جمله مجلس و دولت برگزار می شود.

دبیرخانه این همایش نیز در مرکز سیاست پژوهی اقتصاد مقاومتی قرار دارد.

همایش سالانه اقتصاد مقاومتی هر ساله در بهمن ماه و در ایام مقارن با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و تصویب سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شود و طی آن، زمینه برای رصد و پایش اقتصاد مقاومتی در کشور، تقویت پایه‌های علمی و پژوهشی اقتصاد مقاومتی و ارائه پیشنهادهای عملیاتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی با حضور همه فعالان این حوزه فراهم می‌گردد.

 

*** ۵ محور پنجمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی

 

رویکرد این همایش‌ها سیاست پژوهی و عملیات پژوهی است و هر سال یک موضوع محوری را مدنظر قرار می‌دهد تا راهکارهای لازم در آن حوزه را با رویکرد مقاوم سازی اقتصاد طرح و بررسی کند.

در سال جاری موضوع انرژی به عنوان موضوع محوری این همایش قرار گرفته و برای بررسی آن ۵ محور در نظر گرفته شده که ساختار اداره بخش انرژی، انرژی و روابط خارجی، زنجیره تامین صنعت انرژی و  اقتصاد صنعت برق و زنجیره ارزش نفت و گاز، ۵ محور مذکور است.

در این نشست، حقی فام معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر و عضو کمیته علمی همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، قاضی زاده رئیس پژوهشگاه نیرو، حیدری مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و تنظیم مقررات بازار آب و برق وزارت نیرو و خوئی مشاور گروه انرژی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی به عنوان اعضای اصلی نشست به همراه جمعی از صاحبنظران حوزه انرژی حضور دارند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، حضور در این نشست برای کارشناسان و پژوهشگران و عموم علاقه مندان این حوزه با هماهنگی امکانپذیر است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + بیست =

کلید مقابل را فعال کنید